Nagroda MVP dla reprezentanta Polski! Brawo, brawo

Reprezentacja Polski siatkarzy po wygranym, 3:0 finale z Włochami w mistrzostwach Europy mogła cieszyć się nie tylko ze zdobycia złotych medali. To właśnie nasz siatkarz został bowiem wybrany najbardziej wartościowym zawodnikiem turnieju.

- Tak, tak, tak! Polscy siatkarze po raz drugi w historii zostali mistrzami Europy! W niedzielnym finale w Rzymie zawodnicy Nikoli Grbicia zrewanżowali się Włochom za porażkę w zeszłorocznych mistrzostwach świata, wygrywając pewnie 3:0 (25:20, 25:21, 25:23)! Bohaterami Biało-Czerwonych byli w tym meczu Wilfredo Leon i Norbert Huber - pisał w relacji z finałowego meczu Jakub Seweryn, dziennikarz Sport.pl. Polacy zdobyli złoty medal i odnieśli 17 zwycięstwo z rzędu, wyrównując najdłuższą trwającą serię w historii.

Zobacz wideo Karol Kłos po nieudanym dla Polaków Memoriale Wagnera: Nie zawsze da się wygrywać

Wilfredo Leon MVP turnieju!

Po meczu organizatorzy przyznali nagrody najlepszym zawodnikom mistrzostw Europy. Nagrodę MVP dla najbardziej wartościowego zawodnika imprezy otrzymał Wilfredo Leon, przyjmujący reprezentacji Polski. W finałowym meczu Leon zdobył 13 punktów, miał 50 proc. pozytywnego przyjęcia i 45 proc. skuteczność w ataku (10/22). W dodatku miał też trzy asy.

- Gdy na chwilę zszedł z boiska i wydawało się, że mógł doznać urazu, zadrżeliśmy. Bo jak to walczyć bez niego w końcówce z tak napierającymi Włochami? Liczby nie kłamią - zagrał na 45 procent skuteczności w ataku i 50 procent skuteczności pozytywnego przyjęcia, ale dziś lepiej je odstawić. Wszystko mówią o nim miny rywali, gdy rozbrajał ich swoją zagrywką, czy bombami w ataku - pisał o Leonie w ocenach Jakub Balcerski, dziennikarz Sport.pl i dał mu notę - 5 (w skali szkolnej 1-6).

W starciu o brązowy medal mistrzostw Europy Słowenia po pasjonującym spotkaniu wygrała 3:2 (25:22, 25:16, 21:25, 18:25, 15:11) z Francją.

Więcej o: