Polki zaczynają walkę o igrzyska olimpijskie. Kiedy i z kim zagrają? [HARMONOGRAM]

Reprezentacja Polski kobiet już w sobotę rozpocznie walkę o awans na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Pierwszymi rywalkami w kwalifikacjach będą Słowenki. Z kim i kiedy drużyna Stefano Lavariniego zagra kolejne mecze?

Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet ostatnio świetnie sobie radzi. Zajęła trzecie miejsce w rozgrywkach Ligi Narodów oraz dotarła do ćwierćfinału mistrzostw Europy, gdzie odpadła z Turcją. Teraz czekają ją kolejne bardzo ważne mecze. 

Zobacz wideo Karol Kłos po nieudanym dla Polaków Memoriale Wagnera: Nie zawsze da się wygrywać

Reprezentacja Polski walczy o igrzyska olimpijskie. Tak wygląda harmonogram meczów

Polki będą walczyć o udział w igrzyskach olimpijskich. Kwalifikacje nie wyglądają już tak, jak w poprzednich latach. Tym razem 24 zespoły zostały podzielone na trzy grupy. Z każdej z nich tylko dwa awansują na przyszłoroczne igrzyska. Polska zmierzy się z Niemcami, Stanami Zjednoczonymi, Włochami, Tajlandią, Koreą Południową, Słowenią i Kolumbią. 

Pierwszy mecz drużyna Stefano Lavariniego rozegra już w sobotę o 17:30. Tego dnia zagra ze Słowenią. Rywalki nie są obecnie w dobrej dyspozycji i przegrały cztery z pięciu ostatnich meczów. Na korzyść Polski wypadają także bezpośrednie spotkania. Ostatni raz oba zespoły rywalizowały ze sobą 18 sierpnia podczas mistrzostw Europy. Wówczas Polska bez problemów wygrała 3:0. Ogólnie w pięciu poprzednich starciach Słowenki triumfowały tylko raz. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kolejny mecz reprezentacji Polski odbędzie się w niedzielę. Wówczas rywalkami będą Koreanki. Kwalifikacje igrzysk olimpijskich potrwają do niedzieli 24 września. 

Harmonogram meczów reprezentacji Polski w kwalifikacjach igrzysk olimpijskich

  • Sobota 16 września 17:30; Polska - Słowenia
  • Niedziela 17 września 17:30; Polska - Korea Południowa
  • Wtorek 19 września 17:30; Polska - Kolumbia
  • Środa 20 września 17:30; Polska - Tajlandia 
  • Piątek 22 września 17:30; Polska - Niemcy 
  • Sobota 23 września 17:30; Polska - Stany Zjednoczone 
  • Niedziela 24 września 20:30; Polska - Włochy 
Więcej o: