Eksperci mówią jednym głosem po meczu Polska - Słowenia

Reprezentacja Polski pokonała 3:1 Słowenię i po raz pierwszy od 14 lat awansowała do finału mistrzostw Europy. Ten wynik niezwykle ucieszył ekspertów, którzy komplementowali przede wszystkim Wilfredo Leona. "MVP półfinału" - czytamy.

Reprezentacja Polski nie miała trudności z awansem do półfinału mistrzostw Europy. Tam trafiła na Słowenię, z którą przegrywała w czterech poprzednich edycjach ME. Aby awansować do finału, musiała przełamać fatalną serię.

Zobacz wideo

Polscy siatkarze awansowali do finału mistrzostw Europy. Oto komentarze ekspertów

Polacy źle rozpoczęli mecz i przegrali pierwszy set 23:25. Dopiero z czasem zaczęli grać lepiej, dzięki czemu drugą partię wygrali 25:21. W dwóch kolejnych przez długi czas rywale dotrzymywali im kroku, ale ostatecznie to zespół Nikoli Grbicia zwyciężał 25:20 i 25:21.

"No i elegancko. To dopiero drugi finał ME polskich siatkarzy od 40 lat. Przez ten czas w finale zagrali tylko w 2009 roku, gdy pokonali w nim Francję 3:1" - podsumował Jakub Seweryn ze Sport.pl.

Łukasz Jachimiak ze Sport.pl przypomniał osiągnięcia Nikoli Grbicia na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. "Czyli Nikola Grbić wprowadził Polskę do finału MŚ, wygrał z Polską Ligę Narodów, wprowadził Polskę do finału ME i jeszcze wskazał MVP półfinału Polska - Słowenia żeby nikt nie miał wątpliwości" - napisał, załączając zdjęcie Serba z Wilfredo Leonem.

Świetny występ 30-latka docenił Jakub Balcerzak. "Wilfredo Leon od zadań specjalnych w reprezentacji Polski! Co za seria, w której dostaliśmy wszystko, co najlepsze od naszego doskonałego zawodnika" - podkreślił.

"Nie zawsze oglądam siatkówkę, ale co za miła odmiana jeśli chodzi o polskie drużyny! Pełna dominacja, Wilfredo Leon 25 pkt" - dodał Michał Pol z Kanału Sportowego"

"Czternaście lat czekaliśmy na finał mistrzostw Europy. Zmieniały się siatkarskie pokolenia, zmieniali się trenerzy. W tym roku złoto Ligi Narodów i otwarta droga do niego w mistrzostwach Europy. Co to jest za wzruszenie. Co to jest za historia. Co to jest za sezon" - zatweetowała Sara Kalisz z TVP Sport.

Edyta Kowalczyk z "Przeglądu Sportowego" Onetu zwróciła za to uwagę na nie najlepszy poziom sędziowania. "Łapanie się za głowy po kolejnych decyzjach sędziowskich to najczęstszy obrazek w tym półfinale" - podsumowała.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W finale mistrzostw Europy reprezentacja Polski zmierzy się z Włochami lub z Francją.

Więcej o: