Tyle polscy siatkarze dostaną za awans do finału ME. Zaskakująca kwota

Reprezentacja Polski pokonała 3:1 (23:25, 25:21, 25:20, 25:21) Słowenię w półfinale mistrzostw Europy. Tym samym awansowali do finału i mogą być pewni nagrody pieniężnej. "Przegląd Sportowy" poinformował, ile konkretnie zarobią siatkarze.

Reprezentacja Polski świetnie radziła sobie na mistrzostwach Europy. Wyszła z grupy z pierwszego miejsca z kompletem zwycięstw. W fazie pucharowej wyeliminowała kolejno Belgię oraz Serbię. W półfinale czekało ją trudne starcie ze Słowenią. Polacy znów okazali się lepsi, wygrali 3:1 (23:25, 25:21, 25:20, 25:21) i awansowali do finału. 

Zobacz wideo

Tyle siatkarze zarobili po awansie do finału

Ponadto polscy siatkarze mogą być pewni otrzymania nagrody pieniężnej. Jak poinformował "Przegląd Sportowy", CEV wypłaca premie jedynie czterem najlepszym ekipom. Tym samym Polacy zarobią przynajmniej 250 tysięcy euro (ponad 1,1 miliona złotych). Zysk może być jednak jeszcze większy. Jeśli wygrają w finale, na ich konto trafi 500 tysięcy euro (około 2,3 miliona złotych).

Nagrodę otrzymają również Słoweńcy. W przypadku zwycięstwa w meczu o trzecie miejsce, zainkasują 150 tysięcy euro (ponad 695 tysięcy złotych). Drużyna z czwartego miejsca z kolei zarobi 100 tysięcy euro (ponad 463 tysięcy złotych). Należy zauważyć, że premie na mistrzostwach w siatkówce są dużo mniejsze od tych w piłce nożnej. Na przyszłorocznym Euro w Niemczech, drużyny, które zakończą rozgrywki już w fazie grupowej, zarobią więcej niż zwycięzca turnieju siatkarskiego (9,25 milionów euro, czyli około 42 milionów złotych). 

Pula nagród mistrzostw Europy w siatkówce

  • czwarte miejsce - 100 tysięcy euro
  • brązowy medal - 150 tysięcy euro
  • srebrny medal - 250 tysięcy euro
  • zwycięzca - 500 tysięcy euro

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Reprezentacja Polski w finale zmierzy się ze zwycięzcą drugiego półfinału, w którym Włochy zagrają z Francją. Starcie o brązowy medal odbędzie się w sobotę o godzinie 17:30. Finał z kolei zaplanowany jest na ten sam dzień i godzinę 21:00. 

Więcej o: