Ważna wiadomość dla polskich siatkarzy. "Absolutnie kluczowe"

- Wydaje mi się, że w pewnych aspektach Serbia może być dla polskich siatkarzy bardziej zdradliwym rywalem niż Słowenia. Głównie ze względu na historię starć z tym zespołem - mówi Vital Heynen, były trener reprezentacji Polski w siatkówce w latach 2018-2021. Mecz Polska - Serbia o półfinał mistrzostw Europy od 18:00 w Sport.pl i aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Reprezentacja Polski bez większego problemu przebrnęła przez fazę grupową i 1/8 finału mistrzostw Europy w siatkówce. Po pokonaniu 3:1 Belgii rywalem biało-czerwonych w walce o półfinał będzie Serbia. - Granie przeciwko Serbii zawsze będzie dla mnie czymś szczególnym. To nigdy nie będą dla mnie zwykłe mecze, ale oczywiście tylko na początku. Później po prostu chcę je wygrać - mówił Sport.pl Nikola Grbić przed meczem, który odbędzie się w Bari. Znany jest też rywal Polski w potencjalnym półfinale - będzie nim Słowenia.

Zobacz wideo Karol Kłos po nieudanym dla Polaków Memoriale Wagnera: Nie zawsze da się wygrywać

Heynen przestrzega Polskę przed meczem z Serbią. "Bardziej zdradliwy rywal"

Vital Heynen rozmawiał z portalem WP SportoweFakty przed meczem Polski z Serbią. Były trener naszej kadry z lat 2018-2021 uważa, że Serbowie mogą być wyjątkowo niewygodnym przeciwnikiem. - Wydaje mi się, że w pewnych aspektach to może być dla polskich siatkarzy bardziej "zdradliwy" rywal niż Słowenia. Ze względu na historię starć z tym zespołem, Polacy na Słoweńców na pewno będą ogromnie zmotywowani. Nie sądzę jednak, żeby powtórzył się scenariusz z meczu z Belgią. Tym razem polski zespół na pewno nie spuści z tonu, jeśli łatwo wygra dwa pierwsze sety - powiedział.

- Tutaj absolutnie kluczowa będzie pierwsza partia. Polacy nie mogą dać im nadziei na zwycięstwo. Jeśli wygrają pierwszego seta, wpłyną na nastawienie Serbów, jeśli ci poczują, że biało-czerwoni są lepsi, według mnie odpuszczą. Co innego, gdy to serbska drużyna wyjdzie na prowadzenie. Dlatego uczulam chłopaków właśnie na tę pierwszą partię - dodaje Heynen. A jak widzi starcie ze Słowenią w ewentualnym półfinale? - Słoweńcy już kilka razy potrafili zatrzymać Polskę, ale nie wierzę, żeby wydarzyło się to ponownie. Każda seria ma swój koniec - twierdzi szkoleniowiec.

To faworyci do medali zdaniem Heynena. Wskazał wielki atut Polski

Heynen został też zapytany o to, kto jego zdaniem zdobędzie medale mistrzostw Europy. Poza Polską wskazał Włochów oraz Francję. - Francja będzie bardzo groźnym "trzecim" zespołem. W jej przypadku znakiem zapytania jest Earvin N'Gapeth. Zobaczymy, czy będzie w na tyle dobrej dyspozycji. A Polska jest w tej chwili chyba jedynym zespołem na świecie, który może zmienić sześciu graczy i wciąż mieć na boisku świetną jakość. W innych reprezentacjach, nawet topowych, druga szóstka ma tej jakości wyraźnie mniej, niż pierwsza. To wielki atut Polski - podsumował Heynen.

Mecz Polski z Serbią w ćwierćfinale mistrzostw Europy odbędzie się we wtorek 12 września o godz. 18:00. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej na żywo w Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.