Potężne osłabienie Francuzów na ME siatkarzy. Gwiazdor już nie zagra

Earvin Ngapeth nie zagra już na mistrzostwach Europy. Taką informację przekazał trener reprezentacji Francji Andrea Giani. To ogromne osłabienie mistrzów olimpijskich. - Nie jest gotowy do gry i bycia Earvinem, którego wszyscy znają - powiedział szkoleniowiec.

Reprezentacja Francji, czyli aktualni mistrzowie olimpijscy zakończyła zmagania w fazie grupowej mistrzostw Europy na pierwszym miejscu. Nie uniknęła jednak wpadki. W przedostatnim meczu sensacyjnie przegrała 1:3 z Rumunią. Teraz czeka ją starcie z Bułgarią w 1/8 finału. 

Zobacz wideo Karol Kłos po nieudanym dla Polaków Memoriale Wagnera: Nie zawsze da się wygrywać

Poważne osłabienie reprezentacji Francji. Ngapeth nie zagra już w turnieju

Francuzi zagrają w tym spotkaniu poważnie osłabieni. Trener Andrea Giani poinformował, że w tym meczu, jak i całym turnieju nie zagra gwiazda kadry Earvin Ngapeth. Zawodnik niedawno wrócił po kontuzji mięśnia uda, która wykluczyła go z gry na cztery miesiące. Zagrał w dwóch meczach (z Rumunią i Izraelem), ale szkoleniowiec uznał, że nie jest jeszcze w pełni zdolny do gry na tym poziomie. 

- Zmusiłem go do rozegrania dwóch meczów, aby móc go ocenić, na ile jest gotowy do gry. Kiedy zawodnik pauzuje tak długo, potrzebuje czasu, aby wrócić do swojej najlepszej formy. Zaczął ponownie treningi z piłką 6 sierpnia, cztery tygodnie temu, co na tym poziomie nie jest długim okresem. Nie jest gotowy do gry i bycia Earvinem, którego wszyscy znają. Ciężko pracuje, ale na tym turnieju nie będzie gotowy. Po meczu z Rumunią dużo rozmawialiśmy i on też musi to zrozumieć. Nadawaliśmy na tych samych falach, bardzo dobrze się rozumiemy - powiedział Giani w rozmowie z RMC Sport.

Earvin Ngapeth jest jedną z największych gwiazd reprezentacji Francji. Z drużyną narodową sięgnął między innymi po złoty medal w Lidze Narodów i igrzyskach olimpijskich. Obecnie jest zawodnikiem Halkbank Ankara. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Mecz 1/8 finału mistrzostw Europy pomiędzy Francją a Bułgarią odbędzie się w piątek o godzinie 19.30.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.