Tak wygląda tabela po zwycięstwie Polaków nad Macedonią. Lepiej być nie mogło!

Polacy nie mieli żadnych problemów z pokonaniem 3:0 (25:14, 25:11, 25:12) Czarnogóry w ostatnim meczu fazy grupowej mistrzostw Europy. Zawodnicy Nikoli Grbicia znakomicie zakończyli ten etap rywalizacji i awansowali do 1/8 finału z kompletem zwycięstw. Tak wygląda tabela "polskiej" grupy po piątym triumfie naszych siatkarzy.

Polscy siatkarze rozegrali w środę ostatnie spotkanie fazy grupowej mistrzostw Europy. Zawodnicy Nikoli Grbicia byli zdecydowanymi faworytami meczu z Czarnogórą i znakomicie wywiązali się z tej roli. Rywale nie mieli nic do powiedzenia i nie potrafili nawiązać wyrównanej walki. W efekcie trener Grbić mógł wypróbować praktycznie cały skład, który pewnie wygrał 3:0.

Zobacz wideo Milik: Nie ma już miejsca na pomyłki

Polacy rozbili Czarnogórę i wygrali grupę. Znakomity widok

Mecz ten nie miał żadnej historii. Już pierwszy set zapowiadał, że Polacy nie będą mieli żadnych problemów z pokonaniem rywali. Górowali w każdym elemencie gry i wygrali pewnie do 14. Kolejna partia była jeszcze większym pokazem mocy i zakończyła się zwycięstwem do 11. Ostatnia odsłona nie przyniosła żadnych zmian. Nasi siatkarze nie zwolnili tempa, a rywale nie potrafili nawiązać walki. W efekcie Polacy zanotowali pewne zwycięstwo 3:0 (25:14, 25:11, 25:12).

Triumfatorzy Ligi Narodów odnieśli tym samym komplet pięciu zwycięstw, tracąc tylko jednego seta w meczu z Holandią. Polacy zakończyli więc fazę grupową z 15 punktami na koncie, co przełożyło się na pewne wygranie grupy C. Drugie miejsce zajęli Holendrzy (12 punktów), a o trzecią lokatę zmierzą się w bezpośrednim pojedynku Czechy i Macedonia Północna. 

Tabela "polskiej" grupy na ME po zwycięstwie z Czarnogórą:

  1. Polska - 15 punktów, 5 zwycięstwa, bilans setów 15:1
  2. Holandia - 12 punktów, 4 zwycięstwa, 13:4
  3. Czechy - 6 punktów, 2 zwycięstwa, 6:7
  4. Macedonia Północna - 6 punktów, 2 zwycięstwa, 6:7
  5. Czarnogóra - 3 punkty, 1 zwycięstwo, 3:13
  6. Dania - 0 punktów, 0 zwycięstw, 4:15

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Mecz Czechów z Macedończykami odbędzie się w środę o godzinie 20:00. Po tym meczu poznamy ostateczną kolejność w grupie C. Wiadomo już jednak, z kim Polacy zmierzą się w 1/8 finału ME. Będą to Belgowie, którzy zajęli czwartą lokatę w grupie A.

Więcej o: