Perełka za 225 milionów złotych. Legendarna hala zmieniła się nie do poznania

Legendarna hala "Urania" w Olsztynie już niedługo znów ugości kibiców i siatkarzy. Po dwuletniej przebudowie za 225 milionów złotych obiekt wreszcie zostanie oddany do użytku. Znane są konkretne daty, kiedy może się to wydarzyć.

W lipcu 2021 roku rozpoczął się remont legendarnej hali Urania w Olsztynie. Obiekt powstał w 1978 roku i to na nim obywało się pierwsze sześć edycji Memoriału im. Huberta Wagnera. Tam swoje domowe mecze rozgrywała także drużyna AZS-u Olsztyn, która na ten czas musiała "wyprowadzić" się do Iławy. Teraz wiadomo, że już za chwilę będzie mogła wrócić do nowej-starej hali i rozegra tam spotkania w siatkarskiej ekstraklasie. Padł nawet konkretny termin. 

Zobacz wideo Lewandowski uzgodnił ten ruch z Santosem? Listkiewicz: Coś się dzieje

AZS Olsztyn wróci na halę "Urania". Legendarny obiekt przebudowany za 225 milionów złotych

Hala przy alei Marszałka Józefa Piłsudskiego 44 była przebudowywana przez ponad dwa lata, a wykonawcy napotkali wiele przeszkód. Brak pieniędzy, zawalenie się konstrukcji dachu, czy deficyt materiałów budowlanych poskutkowały tym, że pierwotnie planowane otwarcie w lutym 2023 roku nie doszło do skutku. 

W nowej hali widowiskowo-sportowej zasiądzie nie 2500, a aż 4050 tysiące osób. W głównej bryle znajdzie się boisko do gry w siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną i tenisa ziemnego. Nowoczesny obiekt ma również być miejscem organizowania zawodów związanych ze sztukami walki. Nie zabraknie także miejsce dla VIP-ów i przedstawicieli mediów, a także udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Ponadto do głównego budynku dobudowano halę rozgrzewkową na aż 1000 osób, siłownię, czy miejsce do rozgrywania zawodów w podnoszeniu ciężarów i judo. Całkowita kwota inwestycji wyniesie 225 mln zł, a zakończenie prac zaplanowano na 16 października.

Cieszyć się z tego mogą zawodnicy i kibice AZS-u Olsztyn, którzy już wiedzą, kiedy mogą pojawić się na nowym obiekcie. Klub poinformował, że pierwsze mecze domowe nowego sezonu PlusLigi zagraja w Iławie. Jednak już w kolejnym chcieliby zadebiutować w nowej hali. 

- Jeśli chodzi o pierwszą konfrontację w nowej hali "Urania", to mamy dwa warianty. Chcielibyśmy bardzo rozegrać inauguracyjny mecz w naszym obiekcie 11 listopada z PGE Skrą Bełchatów. Jeśli nie uda nam się zdążyć, to poprosimy drużynę z Bełchatowa o zamianę gospodarzy. Drugim terminem, najbardziej realnym, jest 25 listopada i starcie z GKS Katowice. Niezależnie czy inauguracja nowej Hali Urania przypadnie na mecz z ekipą z Bełchatowa czy Katowic, to jestem przekonany, że w listopadzie kibice obejrzą zmagania siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn w Uranii - poinformował prezes Tomasz Jankowski na oficjalnej stronie internetowej klubu. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

11 lub 25 listopada będą więc przełomowymi datami dla olsztyńskiej siatkówki całej sportowej społeczności. Wtedy to nowa "Urania" zyska nowe życie i zacznie pisać nowy rozdział w swojej długiej i barwnej historii.

Więcej o: