Dramat polskiej siatkarki! Nie jedzie na mistrzostwa Europy. Lavarini podał skład

Stefano Lavarini podał skład polskich siatkarek na rozpoczynające się we wtorek mistrzostwa Europy. Do Belgii zabierze ze sobą 14 zawodniczek, ale wśród nich nie ma, bardzo ważnej dla kadry, przyjmującej Martyny Czyrniańskiej.

Polki, które w lipcu sięgnęły po historyczny brązowy medal Ligi Narodów, od 14 lat nie zdobyły na mistrzostwach Europy żadnego krążka. Teraz jadą tam w roli drużyny, która ma walczyć o najwyższe cele i takie stawiają przed sobą zarówno zawodniczki, jak i trener.

Zobacz wideo Polacy wygrali Ligę Narodów! Śliwka wychwala Nikolę Grbicia

Lavarini podjął decyzje. Te 14 siatkarek pojedzie na ME

Stefano Lavarini w poniedziałek rano poinformował o decyzji ws. składu reprezentacji na tę imprezę. Na ME pojedzie 14 zawodniczek, a wśród nich dwie atakujące, cztery środkowe, dwie rozgrywające, cztery przyjmujące i dwie libero.

Skład reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy siatkarek:

Magdalena Stysiak - atakująca
Monika Gałkowska - atakująca
Kamila Witkowska - środkowa
Magdalena Jurczyk - środkowa
Agnieszka Korneluk - środkowa
Joanna Pacak - środkowa
Joanna Wołosz - rozgrywająca
Katarzyna Wenerska - rozgrywająca
Monika Fedusio - przyjmująca
Martyna Łukasik - przyjmująca
Olivia Różański - przyjmująca
Weronika Szlagowska - przyjmująca
Aleksandra Szczygłowska - libero
Maria Stenzel - libero

Czyrniańska nie pojedzie na ME. Wyeliminowała ją kontuzja. Tak jak rok temu

W składzie kadry jest jeden wyraźnie brakujący element - to jedna z kluczowych zawodniczek, Martyna Czyrniańska. Niestety, potwierdziły się najgorsze przypuszczenia dotyczące urazu przyjmującej. Kontuzja nie pozwoli jej na udział w jednej z dwóch najważniejszych imprez sezonu. Teraz można jedynie mieć nadzieję, że zdąży się wyleczyć na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich, który odbędzie się w drugiej połowie września w Łodzi.

- Problemy mięśniowe Martyny Czyrniańskiej wymagają innego trybu pracy i indywidualnego podejścia. Martyna zostaję nadal z grupą, ponieważ podlega codziennej kontroli i działaniom regeneracyjnym. Jest ważną częścią zespołu, dlatego sztab szkoleniowy i medyczny dokłada wszelkich starań, aby w bezpieczny sposób przygotować ją do nadchodzących mistrzostw Europy. W innym wypadku będzie przygotowywać się do turnieju kwalifikacyjnego w Łodzi - mówił jeszcze niedawno Stefano Lavarini ws. stanu zdrowia Czyrniańskiej.

Dla 19-latki, która w przyszłym sezonie zagra w Eczacibasi Stambuł to już druga wielka impreza w reprezentacyjnej karierze, na której nie wystąpi przez uraz. W zeszłym roku podobna kontuzja wyłączyła ją z gry przed mistrzostwami świata, na których Polki odpadły po pięciosetowym ćwierćfinale z przyszłymi mistrzyniami świata, Serbkami.

ME siatkarek już od wtorku. Polki zaczną od meczu ze Słowenkami

Na mistrzostwach Europy głównym rywalem Polek w fazie grupowej będą właśnie Serbki. Poza nimi zagrają także z Belgijkami, Węgierkami, Ukrainkami i Słowenkami. Te ostatnie będą pierwszym rywalem drużyny Stefano Lavariniego. Mecz zaplanowano na piątek, 18 sierpnia o godzinie 20:00.

Cała impreza rozpocznie się wcześniej, bo już we wtorek, 15 sierpnia. Wtedy w meczu otwarcia zagrają obrończynie tytułu i jeden z czterech gospodarzy turnieju, Włoszki z Rumunkami. Spotkanie rozgrywane na antycznej Arenie Verona zaplanowano na godzinę 20:00.

Więcej o: