Liga Narodów. Polskich siatkarzy czeka droga przez mękę. Oto rywale w play-offach

Liga Narodów siatkarzy wchodzi w decydującą fazę. Już w środę rozpocznie się turniej finałowy w gdańskiej Ergo Arenie. Polacy w ćwierćfinale w czwartek spotkają się z Brazylią. A kto będzie ich kolejnym rywalem? Na kogo mogą trafić w finale? Oto turniejowa drabinka.

Polscy siatkarze w czwartek rozpoczną turniej finałowy Ligi Narodów 2023. Po brązowym medalu naszych pań o podobny sukces powalczą panowie. Pomóc w tym ma niezastąpiona polska publiczność. Turniej finałowy odbędzie się bowiem w Ergo Arenie w Gdańsku. Emocji nie zabraknie już od pierwszego starcia. Siatkarze Nikoli Grbicia na dzień dobry podejmą Brazylię.

Zobacz wideo "FIFA" odchodzi do przeszłości. Powstało "EA Sports FC 24"

Polscy siatkarze dołączą do pań? Z kim zagrają w Gdańsku o medale Ligi Narodów?

Pary ćwierćfinałowe rozdzielono przy pomocy prostej zasady. Spośród 16 drużyn pozostało osiem najlepszych po fazie zasadniczej. Pierwsza w tabeli zagra z ósmą, druga z siódmą, trzecia z szóstą i czwarta z piątą. Polacy zajęli trzecie miejsce, dlatego trafili na szóstą Brazylię. Mecz między nimi rozpocznie się w czwartek 20 lipca o 20:00.

Z Brazylią Polacy mieli już okazję rywalizować w tej edycji Ligi Narodów podczas ostatnich zawodów na Filipinach i odnieśli przekonujące zwycięstwo 3:1. Jeśli uda im się to powtórzyć, w półfinale zmierzą się ze zwycięzcą spotkania Japonia - Słowenia. Z obiema tymi ekipami również starliśmy się w Pasay i wygraliśmy odpowiednio 3:0 i 3:2. O tym, która z tych drużyn awansuje dalej, dowiemy się tuż przed rozpoczęciem meczu z Brazylią. Ich spotkanie zaplanowane jest na czwartek na godz. 17:00.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Oto drabinka Ligi Narodów. Polska droga po złoto. Roi się od potęg

Półfinał z ewentualnym udziałem Polaków odbędzie się w sobotę 22 lipca o 20:00. Finał zostanie rozegrany dzień później o tej samej porze. Mecz o brąz - w niedzielę o 17:00. O medale powalczą również cztery drużyny z górnej części drabinki, które rywalizację rozpoczną już w środę. Najlepsi w fazie zasadniczej Amerykanie zmierzą się z Francją, a Włosi z Argentyną.

Polacy w Gdańsku mogą dokonać rzeczy historycznej, bo wciąż czekają na pierwsze w historii złoto Ligi Narodów. W poprzednich trzech latach zawsze kończyli ten turniej z medalem (dwa razy brązowym, raz srebrnym), ale nie z najcenniejszym. W rozgrywkach tych triumfowaliśmy w 2012 r., ale wtedy funkcjonowały pod szyldem Ligi Światowej. Rok wcześniej zdobyliśmy w nich pierwszy w historii medal za zajęcie trzeciego miejsca.

Liga Narodów 2023 - turniej finałowy w Gdańsku. Drabinka:

Ćwierćfinały:

  • USA - Francja 19 lipca godz. 17:00
  • Włochy - Argentyna 19 lipca godz. 20:00
  • Japonia - Słowenia 20 lipca godz. 17:00
  • Polska - Brazylia 20 lipca godz. 20:00

Półfinały

  • USA/Francja - Włochy/Argentyna 22 lipca godz. 17:00
  • Japonia/Słowenia - Polska/Brazylia 22 lipca godz. 20:00

Mecz o 3 miejsce - 23 lipca godz. 17:00

Finał - 23 lipca godz. 20:00

Więcej o: