Polskie siatkarki nie miały sobie równych w Lidze Narodów. Brawo, brawo!

Reprezentacja Polski kobiet odniosła duży sukces w Lidze Narodów, gdzie wywalczyła brąz. O taki wynik byłoby znacznie trudniej, gdyby nie wyborna forma Magdaleny Stysiak czy Agnieszki Korneluk. O ich klasie najlepiej świadczą statystyki.

Polskie siatkarki fenomenalnie spisały się w Lidze Narodów. Po emocjonującym meczu pokonały 3:2 Stany Zjednoczone i zdobyły brązowy medal. To historyczny sukces, na medal w jakiejkolwiek imprezie międzykontynentalnej czekały od 55 lat.

Zobacz wideo Monika Fedusio najlepszą siatkarką sezonu! "Ten wybór nie był oczywisty"

Świetne statystyki Polek w Lidze Narodów. Magdalena Stysiak i Agnieszka Korneluk bezkonkurencyjne

Polki pracowały na ten wynik od pierwszego meczu fazy zasadniczej. Jedną z najbardziej wyróżniających się postaci w zespole była atakująca Magdalena Stysiak, która w całych rozgrywkach zdobyła aż 298 punktów. Na ten dorobek złożyło się 258 pkt zdobyte atakiem (skuteczność 45,03 proc., lepsza była tylko Yingying Li z wynikiem 49,81 proc.), 33 blokiem oraz siedem bezpośrednio z zagrywki.

Najlepiej punktujące zawodniczki Ligi Narodów 2023:

  1. Magdalena Stysiak - 298 pkt
  2. Yingying Li (Chiny) - 291 pkt
  3. Sylvia Chinelo Nwakalor (Włochy) - 246 pkt
  4. Gaila Ceneida Gonzalez Lopez (Dominikana)  - 239 pkt
  5. Alexa Gray (Kanada) - 231 pkt

Również w innej kategorii najlepsza była siatkarka z Polski. Mowa tu o środkowej Agnieszce Korneluk, zdobywczyni aż 48 punktów blokiem. Dobrze radziła sobie również na zagrywce, 13 asów serwisowych to 10. wynik w rozgrywkach.

Najlepiej blokujące zawodniczki Ligi Narodów 2023:

  1. Agnieszka Korneluk - 48 pkt
  2. Zehra Gunes (Turcja) - 44 pkt
  3. Eda Erdem Dündar (Turcja) - 42 pkt
  4. Xinyue Yuan (Chiny) - 40 pkt
  5.  Mira Todorova (Bułgaria) - 39 pkt

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Mimo tych osiągnięć obie zawodniczki nie zostały wybrane do drużyny marzeń, zdominowanej przez Chinki i Turczynki. Znalazła się w niej natomiast przyjmująca Martyna Łukasik, która przez cały turniej zaliczyła 87 udanych prób przyjęcia (27,53 proc. skuteczności). Był to trzeci wyniki wśród wszystkich zawodniczek.

Polskie siatkarki z medalem Ligi Narodów. Przed nimi kolejne duże wyzwania 

Sukces w Lidze Narodów może pozytywnie zadziałać na Polki w obliczu czekających je w tym roku wyzwań. Na przełomie sierpnia i września zagrają w mistrzostwach Europy, a później wezmą udział w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich, który odbędzie się w Łodzi.

Więcej o: