Poważnie osłabienie mistrza Polski. Zawodnik wykupił się z klubu, by odejść do Turcji

Jan Hadrava, były już atakujący Jastrzębskiego Węgla podpisał kontrakt z Galatasaray - poinformował dziennikarz Yagiz Sabuncuoglu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby siatkarz wybrał inną opcję transferu. Sam siebie wykupił z drużyny mistrza Polski.

Kapitalnie zaprezentował się zespół Jastrzębskiego Węgla w zakończonym niedawno sezonie. Zawodnicy Mercelo Mendeza zdobyli mistrzostwo Polski i byli w finale Pucharu Polski, w którym przegrali 0:3 z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Z tym samym rywalem ulegli też w finale Ligi Mistrzów (2:3). Pomimo dobrego sezonu  w przyszłym sezonie możemy zobaczyć na parkiecie zupełnie innych siatkarzy.

Zobacz wideo Marciniak sędziował w IV lidze. "Bałem się, że swoją osobowością zabije ten mecz"

Gwiazdor Jastrzębskiego Węgla zmienia klub. Wykupił swój kontrakt i odchodzi do Galatasaray

Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że Jastrzębski Węgiel pożegnał się już z sześcioma zawodnikami. Współpracę zakończono m.in. z Trevorem Clevenotem oraz Stephenem Boyerem. To jednak nie koniec zmian kadrowych w zespole mistrzów Polski. Od niedawna atakujący Jan Hadrava był łączony z tureckim Galatasaray. Na drodze do transferu miały stać jednak finanse.

Jak poinformował w czwartek dziennikarz Yagiz Sabuncuoglu, czeski siatkarz ostatecznie związał się kontraktem z szóstym zespołem ubiegłego sezonu Efeler Ligi. 32-latek zaskoczył sposobem, w jaki udało mu się sfinalizować negocjacje, ponieważ sam zdecydował się zapłacić pieniądze za wykup swojego kontraktu, który obowiązywał jeszcze przez rok.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Hadrava trafił do Polski po raz pierwszy w 2016 roku, kiedy podpisał umowę z AZS-em Olsztyn. Po czterech latach spędzonych w stolicy województwa warmińsko-mazurskiego postanowił zmienić otoczenie i odszedł do włoskiego Cucine Lube Civitanova. W jego barwach występował jednak tylko rok, po czym związał się z Jastrzębskim Węglem. Łącznie w rozgrywkach PlusLigi pojawił się na parkiecie 185 razy. W ubiegłym sezonie zdobył w nich 242 punkty.

Pierwsza kolejka przyszłego sezonu 2023/24 odbędzie się 20 października.

Więcej o:
Copyright © Agora SA