Lavarini odkrył karty. Oto skład reprezentacji Polski na kolejne mecze Ligi Narodów

Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet już niedługo rozegra kolejne mecze w ramach Ligi Narodów. Teraz kadrę czeka podróż do Hongkongu, a trener Stefano Lavarini podał listę 14 zawodniczek na nadchodzące starcia.

Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet świetnie rozpoczęła zmagania w Lidze Narodów. Rywalizację w Antalyi zakończyła bez porażki, a w ostatnim meczu nie dała większych szans faworyzowanej Serbii i pokonała rywalki 3:0 (25:18, 25:22, 30:28). Było to pierwsze zwycięstwo nad Serbkami od ośmiu lat. 

Zobacz wideo Kulisy finału LM w Turynie. Nikola Grbić wyrzucony z boiska przez koncert Sama Smitha

Liga Narodów. Stefano Lavarini powołał kadrę siatkarek na kolejne mecze

Dzięki temu Polki objęły prowadzenie w grupie z 11 punktami na koncie. Teraz nasze siatkarki czekają kolejne mecze w Lidze Narodów. Tym razem udadzą się do Hongkongu. Trener Stefano Lavarini powołał już kadrę na nadchodzące starcia. 

Kadra reprezentacji Polski na mecze Ligi Narodów w Hongkongu:

  • Rozgrywające: Katarzyna Wenerska, Julia Nowicka
  • Przyjmujące: Martyna Łukasik, Monika Fedusio, Martyna Czyrniańska, Olivia Różański
  • Środkowe: Agnieszka Korneluk, Joanna Pacak, Dominika Pierzchała, Magdalena Jurczyk
  • Atakujące: Magdalena Stysiak, Monika Gałkowska
  • Libero: Maria Stenzel, Aleksandra Szczygłowska

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Na liście nie ma żadnych niespodzianek, a włoski szkoleniowiec niemal w całości postawił na taki sam skład, który rywalizował w Turcji. Jedyną zmianą jest powołanie Dominiki Pierzchały za Kamilę Witkowską. Kolejny turniej Ligi Narodów rozpocznie się już 13 czerwca. Polki zagrają najpierw z Dominikanki (13 czerwca o godzinie 11:00), następnie z Turcją (15 czerwca godzina 11:00), Holandią (16 czerwca godzina 11:00) a na koniec zmierzą się z Chinami (17 czerwca, godzina 14:30). Relacje z tych spotkań na Sport.pl oraz w naszej aplikacji Sport.pl LIVE.

Więcej o: