Klub PlusLigi się zbroi. Biorą reprezentanta Polski. Kolejny transferowy hit

Karol Butryn został nowym siatkarzem Aluronu CMC Warty Zawiercie. Atakujący dotychczas reprezentował barwy Indykpolu AZS-u Olsztyn, a teraz znajduje się w Japonii, gdzie reprezentacja Polski rozgrywa mecze w Lidze Narodów. - To będzie wspólny czas wyzwań, walki o puchary i mistrzostwo Polski - podkreślił w wiadomości skierowanej do kibiców.

Karol Butryn ma za sobą świetny występ w pierwszym meczu reprezentacji Polski w Lidze Narodów. Polacy wygrali z Francją 3:1, a Butryn zdobył w tym spotkaniu 25 punktów. "Na ten set, który dołożył swoim dorobkiem, też składają się nie tylko asy i ataki, ale też udane bloki. Raz miał nawet okazję wykazać się jako rozgrywający" - analizowała Agnieszka Niedziałek ze Sport.pl.

Zobacz wideo Monika Fedusio najlepszą siatkarką sezonu! "Ten wybór nie był oczywisty"

Karol Butryn chce walczyć o mistrzostwo polski z Aluronem CMC Wartą Zawiercie

Ten fakt wykorzystał Aluron CMC Warta Zawiercie ogłaszając transfer Karola Butryna z Indykpolu AZS Olsztyn, który reprezentował od 2021 roku. - Zdecydowałem się na przenosiny do Zawiercia, bo to bardzo dobra drużyna i gra tu wielu bardzo dobrych zawodników. Dodatkowym powodem był fakt, że jestem w takim momencie mojej przygody z siatkówką, w którym jest już pora na osiągnięcia i walkę o najwyższe cele - powiedział Butryn cytowany przez oficjalną stronę klubu. 

- Cześć, z tej strony Karol Butryn. W następnym sezonie dołączę do ekipy z Zawiercia. To będzie wspólny czas wyzwań, walki o puchary i mistrzostwo Polski. Liczę na wasz doping i wsparcie - dodał 29-latek w nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych.

- Karol od lat udowadnia swoją klasę w PlusLidze, o czym boleśnie przekonaliśmy się choćby w kwietniu w Iławie. Gdy okazało się, że pojawiła się możliwość pozyskania Karola, nierozsądnym byłoby jej nie rozważyć - podkreślił prezes klubu, Kryspin Baran.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

W zakończonym 2022/2023 sezonie Plusligi Aluron CMC Warta Zawiercie zajęła czwarte miejsce. Z kolei Karol Butryn zdobył w sumie 553 punkty. Skończył 448 z 943 ataków, co dało mu 47,51 proc. skuteczności i 28,73% efektywności. Dodatkowo zanotował 71 asów serwisowych. 

Więcej o: