Zaskakujący transfer gwiazdy reprezentacji Polski. Tego nikt się nie spodziewał

Maria Stenzel po dwóch latach odchodzi z Chemika Police. Nowym klubem reprezentantki Polski będzie MOYA Radomka Lotnisko Warszawa-Radom. O transferze poinformował radomski zespół na oficjalnej stronie internetowej. To dość nieoczekiwany ruch gwiazdy naszej kadry.

Maria Stenzel w Grupie Azoty Chemik Police występowała od 2021 roku. W jego barwach w sezonie 2021/2022 sięgnęła po mistrzostwo Polski, a w tym roku udało się jej z koleżankami zdobyć także krajowy puchar. Mimo sukcesów Stezel i klub zdecydowały o zakończeniu współpracy. W poniedziałek dowiedzieliśmy się, gdzie 25-latka będzie kontynuować karierę.

Zobacz wideo W Barcelonie wszyscy już żyją przyszłym sezonem. "Dominuje jeden temat"

Hitowy transfer w Tauron Lidze. Maria Stenzel przechodzi do Radomki

Stenzel zdecydowała się na dołączenie do zespołu MOYA Radomka Lotnisko Warszawa-Radom. Ściągnięcie libero reprezentacji Polski jest odpowiedzią władz klubu na bardzo słaby poprzedni sezon. Wówczas radomska drużyna nie była w stanie wejść do fazy play-off i ostatecznie rozgrywki zakończyła dopiero na dziewiątym miejscu w tabeli.

O nowym transferze poinformowano w mediach społecznościowych i na stronie internetowej klubu, gdzie parę słów od siebie przekazał jego prezes, Thomas Renard-Chardin. - Chcemy by Radomka walczyła z czołowymi klubami w Polsce o najwyższe cele. Niestety poprzedni sezon nie poszedł po naszej myśli. Dlatego zdecydowaliśmy się na zakontraktowanie doświadczonej zawodniczki, jaką jest Maria Stenzel. Marysia prezentuje wysokie umiejętności siatkarskie na boiskach ligowych, ale także międzynarodowych. Dowodem na to jest gra w Reprezentacji Polski kobiet w podstawowej szóstce oraz zdobyte w poprzednich latach mistrzostwa Polski - powiedział.

- Mamy nadzieję, że Maria w nadchodzącym sezonie, swoją dobrą grą pomoże zespołowi osiągać dobre wyniki. Jest to dla mnie wielki zaszczyt i bardzo się cieszę, że mamy taką zawodniczkę w drużynie Radomki - dodał prezes.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Niedawno, bo w maju tego roku do Radomki dołączyła inna reprezentantka Polski, Monika Gałkowska. 27-latka stała się nową atakującą zespołu, do którego przyszła z Bartoccini Fortinfissi Perugia, gdzie występowała od 2022 roku z przerwą na krótki pobyt w Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz. Siatkarka na koncie ma jedno mistrzostwo Polski, zdobyte w 2019 roku z ŁKS-em Commercecon Łódź. 

Więcej o: