Wielki sukces Polek w rankingu FIVB. Najlepszy wynik od 12 lat

Reprezentacja polskich siatkarek zajmuje aktualnie 鏀me miejsce w rankingu FIVB. To pok這sie 鈍ietnej gry i kompletu zwyci瘰tw w tegorocznej Lidze Narod闚. Ostatni raz tak wysoko Bia這-Czerwone by造 w 2011 roku.

Polskie siatkarki w 2023 roku rozegrały sześć spotkań i odniosły w nich komplet zwycięstw. Zawodniczki Stefano Lavariniego najpierw dwukrotnie w meczach towarzyskich pokonały Francj, a potem dobrą dyspozycję przeniosło na zmagania w tegorocznej Lidze Narodów. 

Zobacz wideo Kulisy finału LM w Turynie. Nikola Grbić wyrzucony z boiska przez koncert Sama Smitha

Polskie siatkarki zajmują najlepszą pozycję od 12 lat w rankingu FIVB

W pierwszym turnieju tych rozgrywek Polki odniosły mało przekonującą wygraną nad Kanadą 3:2, ale potem było tylko lepiej. W drugim meczu Ligi Narodów pokonały mistrzynie Europy - Włochy - 3:1, a w kolejnych dwóch spotkaniach bez straty seta ograły Tajlandię i mistrzynie świata sprzed roku - Serbki.

Tak doskonałe rezultaty sprawiły, że Polki wspięły się w rankingu światowym opracowywanym przez FIVB. Aktualnie Biało-Czerwone zajmują ósmą pozycję, wyprzedzając m.in. Rosję i Dominikanę. Wyżej od polskich siatkarek są za to reprezentacje Turcji czy Japonii. Aktualne ósme miejsce jest najlepszym zajmowanym przez Polki od 2011 roku, gdy były na siódmej pozycji. 

Na samym szczycie również doszło do przetasowania. Na pierwsze miejsce awansowała Brazylia, która wyprzedza Włochy i Stany Zjednoczone. Tuż za podium znajdują się Serbki i Chinki.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Ranking FIVB po zwycięstwie Polek nad Serbią w Lidze Narodów:

  1. Brazylia - 378.24 pkt
  2. Włochy - 371.03 pkt
  3. USA - 368 pkt
  4. Serbia - 358.35 pkt
  5. Chiny - 350.97 pkt
  6. Japonia - 325.39 pkt
  7. Turcja - 313.97 pkt
  8. Polska - 291.25 pkt
  9. Rosja - 277.59 pkt
  10. Dominikana - 260.93 pkt

Ranking FIVB aktualizuje się automatycznie po każdym rozegranym secie i uwzględnia na bieżąco wszystkie wyniki spotkań.

Kiedy kolejny mecz reprezentacji Polski w Lidze Narodów?

Teraz reprezentantki Polski czeka przerwa w rywalizacji. Biało-Czerwone wezmą udział w kolejnym turnieju Ligi Narodów, który rozpocznie się 13 czerwca w Hongkongu. Przeciwniczkami Polek będą Dominikanki, Turczynki, Holenderki oraz Chinki. W zawodach wystąpią też Włoszki, Bułgarki i Kanadyjki.

Wi璚ej o: