Kiedy polskie siatkarki zagrają kolejny mecz? Pierwszy turniej Ligi Narodów za nami

Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet zakończyła pierwszy turniej Ligi Narodów. Polki zagrały świetne cztery mecze i są niepokonane. Teraz czeka je kilka dni przerwy w rywalizacji. Kiedy rozpocznie się kolejny turniej?

Kanada, Włochy, Tajlandia i Serbia - te reprezentacje zostały pokonane w Antalyi przez świetnie dysponowane siatkarki Stefano Lavariniego. Polki wygrały wszystkie spotkania i straciły tylko trzy sety, co sprawia, że są bardzo wysoko w tabeli całego turnieju. Po zakończeniu meczu z Serbią, wygranego 3:0 (25:18, 25:22, 30:28), objęły prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Zobacz wideo Mistrz KSW chciał testów antydopingowych. "Byłoby to coś przełomowego"

Polska prowadzi w Lidze Narodów. Kiedy kolejny mecz siatarek?

Teraz reprezentantki Polski czeka przerwa w rywalizacji. Drugi tydzień zmagań rozpoczną we wtorek 13 czerwca w Hongkongu, gdzie wezmą udział w kolejnym turnieju. To oznacza, sporą różnicę czasową między Polską a lokalizacją zmagań. Przeciwniczkami Polek będą Dominikanki, Turczynki, Holenderki oraz Chinki. W turnieju wystąpią też Włoszki, Bułgarki i Kanadyjki.

Pierwsze spotkanie w Chinach Biało-Czerwone rozegrają z Dominikankami. Odbędzie się ono 13 czerwca o godzinie 17:00 czasu lokalnego, czyli 11:00 czasu polskiego. Dwa dni później Polki zmierzą się z reprezentacją Turcji (17:00 czasu lokalnego, 11:00 czasu polskiego). 

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

W piątek 16 czerwca siatkarki Stefano Lavariniego zmierzą się z Holandią. Ten mecz również rozpocznie się o 11:00 czasu polskiego. W ostatnim starciu rywalkami Polek będą gospodynie - Chinki. To spotkanie rozpocznie się nieco później - o 20:30 czasu lokalnego, a więc 14:30 czasu polskiego.

Relacje na żywo ze wszystkich spotkań polskich siatkarek w Hongkongu na Sport.pl oraz w naszej aplikacji mobilnej. 

Więcej o: