Doskonałe wieści już na starcie Ligi Narodów. Oto tabela po wygranej Polek z Kanadą

Polskie siatkarki mają za sobą pierwsze spotkanie w tegorocznej Lidze Narodów. Rywalizacja z Kanadą rozstrzygnęła się dopiero w tie-breaku, wygranym przez Polki po emocjonującej końcówce. Dzięki zwycięstwu drużyna Stefano Lavariniego zajmuje wysokie miejsce w tabeli rozgrywek.

Polskie siatkarki rozpoczęły sezon reprezentacyjny od dwóch towarzyskich wygranych 4:0 z Francuzkami (rozgrywano dodatkowy set). Była to dla nich rozgrzewka przed rywalizacją w Lidze Narodów, którą rozpoczęły we wtorek 30 maja. 

Zobacz wideo Tomasz Fornal rozgoryczony po porażce w finale Ligi Mistrzów: Dzisiaj świętować nie ma czego

Polki dobrze zaczęły Ligę Narodów. Wygrana po tie-breaku z Kanadą

Na inaugurację pierwszej tury zmagań, która odbywa się w Turcji, Polki zmierzył się z Kanadyjkami. Na początku pierwszego seta wyszły na minimalne prowadzenie, ale później rywalki zdołały doprowadzić do stanu 10:10. Od tego czasu dominowały i nie dały sobie wydrzeć prowadzenia. Wygrały 25:20.

Drużyna Stefano Lavariniego zrewanżowała się w kolejnej partii, w której po raz kolejny zaliczyła bardzo udany start. W pewnym momencie miała już nawet siedem punktów przewagi, lecz ostateczny wynik to 25:23.

W trzecim secie to Kanadyjki zaczęły zdecydowanie lepiej i prowadziły sześcioma punktami. Polki zdołały odrobić straty i nawet wyjść na prowadzenie, ale po raz kolejny roztrwoniły przewagę i przegrały seta do 20. W czwartej partii doszło do powtórki wyniku z drugiej, wygranej przez polskie siatkarki do 23.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

O wyniku spotkania zadecydował dopiero tie-break. W nim drużyna Lavariniego prowadziła już 10:6, ale później to Kanadyjki przejęły inicjatywę i doprowadziły do stanu 12:12. W decydującym momencie błysnęła Martyna Czyrniańska, która zdobyła dwa kluczowe punkty i dała zwycięstwo 15:13.

Dzięki tej wygranej Polki zajmują czwarte miejsce w tabeli LN. Na czele są Japonkami i Niemkami, które w stosunku 3:1 pokonały odpowiednio Dominikanki i Holenderki, a także Włoszki, które na inaugurację ograły 3:2 Tajlandię i mają korzystniejszy bilans małych punktów od polskich siatkarek.

Tabela Ligi Narodów po wygranej Polek z Kanadą:

  • 1. Japonia, 1 zwycięstwo - 0 porażek, 3 punkty, bilans setów 3:1
  • 2. Niemcy, 1-0, 3, 3:1
  • 3. Włochy, 1-0, 2, 3:2
  • 4. Polska, 1-0, 2, 3:2
  • 5. Kanada, 0-1, 1, 2:3
  • 6. Tajlandia, 0-1, 1, 2:3
  • 7. Bułgaria, Serbia, Turcja, Chorwacja, USA, Korea Południowa, Chiny, Brazylia, 0-0, 0, 0:0
  • 15. Holandia, 0-1, 0, 1:3
  • 16. Dominikana, 0-1, 0, 1:3

Kolejne spotkanie w Lidze Narodów Polki rozegrają w czwartek 1 czerwca o godzinie 16:00 czasu polskiego. Wtedy zmierzą się z Włoszkami.

Więcej o: