Bomba transferowa! Reprezentantka Polski w jednym z najlepszych klubów świata

Martyna Czyrniańska od pewnego czasu była łączona z transferem do tureckiego Eczacibasi. W poniedziałek klub ze Stambułu oficjalnie potwierdził pozyskanie reprezentantki Polski. "Wierzymy, że wniesie swój wkład w grę zespołu i będzie stawała się coraz lepsza" - zakomunikowano.

Martyna Czyrniańska przez dwa ostatnie sezony występowała w Chemiku Police. Od pewnego czasu spekulowało się, że może przenieść się do innego klubu. Najczęściej typowano tureckie Eczacibasi, finalistę ostatniej edycji Ligi Mistrzyń.

Zobacz wideo Kulisy finału LM w Turynie. Nikola Grbić wyrzucony z boiska przez koncert Sama Smitha

Martyna Czyrniańska oficjalnie zawodniczką Eczacibasi Stambuł

Doniesienia te znalazły potwierdzenie w poniedziałek 29 maja, gdy turecki klub oficjalnie ogłosił transfer Polki. "Osiągnęliśmy porozumienie z Martyną Czyrniańską w sprawie występów w kolejnym sezonie. Martyna to młoda i bardzo utalentowana zawodniczka, która ma doświadczenie z gry w reprezentacji i Lidze Mistrzyń. Wierzymy, że wniesie swój wkład w grę zespołu i będzie stawała się coraz lepsza" - przekazał klub na oficjalnej stronie internetowej.

19-letnia przyjmująca nie ukrywała radości z powodu dołączenia do tureckiego klubu. - Jestem niezwykle szczęśliwa, że mogę dołączyć do rodziny Eczacibasi. To dla mnie zaszczyt grać w jednym z najlepszych klubów na świecie. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu - powiedziała.

Czyrniańska w trakcie dwóch sezonów spędzonych w Policach wywalczyła mistrzostwo kraju (2021/22) oraz Puchar Polski (2022/23). Jeszcze przed transferem do Chemika zadebiutowała w reprezentacji Polski, miało to miejsce w kwietniu 2021 roku w towarzyskim spotkaniu z Czechami. W tym samym roku wystąpiła na mistrzostwach Europy.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Polskie siatkarki idą do Turcji. Joanna Wołosz i Stefano Lavarini następni?

Martyna Czyrniańska nie jest jedyną Polką, która od przyszłego sezonu będzie występować w Turcji. Już od kilku miesięcy wiadomo, że Magdalena Stysiak przeniesie się do Fenerbahce. Zespół ten jest też zainteresowany zakontraktowaniem Joanny Wołosz, obecnie występującej w Imoco Volley, oraz Stefano Lavariniego, selekcjonera kobiecej reprezentacji Polski, który niedawno odszedł z Igor Gorgonzola Novara.

Więcej o: