Polacy poznali terminarz kwalifikacji do IO. Kibice nie będą musieli zarywać nocy

Reprezentacja Polski na przełomie września i października powalczy o udział w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Polski Komitet Olimpijski zamieścił w piątek w mediach społecznościowych post, w którym przekazał pełny terminarz na nadchodzące kwalifikacje.

Reprezentacja Polski pokonała w piątek w towarzyskim spotkaniu Niemców prowadzonych przez Michała Winiarskiego 3:2 (26:24, 23:25, 22:25, 25:18, 24:22), tym samym rewanżując się im za czwartkową porażkę w katowickim Spodku. Polacy szlifują już formę przed zbliżającą się w najbliższych tygodniach Ligą Narodów. Poznali również pełny terminarz na nadchodzące kwalifikacje do IO w Paryżu.

Zobacz wideo Legia wciąż w grze o tytuł. Ogień na Bemowie!

Reprezentacja Polski poznała terminarz kwalifikacji do IO. Przystępne godziny dla polskich kibiców

Kwalifikacje do igrzysk olimpijskich w Paryżu odbędą się w Chinach. Reprezentacja Polski rozegra tam spotkania z Argentyną, Belgią, Bułgarią, Holandią, Kanadą, Meksykiem oraz z gospodarzami tego wydarzenia. Bezpośredni awans na IO wywalczą dwa najlepsze zespoły.

Polski Komitet Olimpijski zamieścił w piątek na Twitterze post, w którym przekazał terminarz na nadchodzący turniej kwalifikacyjny. Prawie wszystkie spotkania rozpoczną się o godzinie 10. Jedynym wyjątkiem jest starcie z Chinami, które zostanie rozegrane 8 października o godzinie 13.

Terminarz Polaków w turnieju kwalifikacyjnym do IO:

  • Polska - Belgia - 30 września, godz. 10
  • Polska - Bułgaria - 1 października, godz. 10
  • Polska - Kanada - 3 października, godz. 10
  • Polska - Meksyk - 4 października, godz. 10
  • Polska - Argentyna - 6 października, godz. 10
  • Polska - Holandia - 7 października, godz. 10
  • Polska - Chiny - 8 października, godz. 13.30

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Zanim Polacy polecą do Chin, czeka ich jeszcze wcześniej wspomniana Liga Narodów oraz również mistrzostwa Europy, które odbędą się na przełomie sierpnia i września. Siatkarze Nikoli Grbicia zmierzą się w fazie grupowej ME z Czechami, Holandią, Danią, Czarnogórą oraz Macedonią Północną.

Więcej o: