Polacy grali z Niemcami. A komentatorzy odbierali nagrodę. Mistrzowie mikrofonu docenieni

Tomasz Swędrowski i Wojciech Drzyzga zostali nagrodzeni Telekamerą 2023 w kategorii komentator sportowy. Ich głosy od lat towarzyszą sukcesom polskich siatkarzy.

Laureaci otrzymali 25 proc. głosów oddanych przez członków kapituły i zdecydowanie wygrali. Na drugi miejscu uplasował się Sebastian Szczęsny (17 proc.). Podium uzupełnił Rafał Patyra (15 proc.). Nominowani w tej kategorii byli również Sylwia Dekiert, Jacek Laskowski, Mateusz Święcicki oraz Andrzej Twarowski.

Zobacz wideo Grzegorz Krychowiak miał wielkie szczęście. To mogło zakończyć się dużo gorzej

Legendarny siatkarski duet komentatorski z Telekamerą

Głosy ekspertów "Polsatu Sport" Tomasza Swędrowskiego i Wojciecha Drzyzgi od lat kojarzą się z transmisjami rozgrywek siatkarskich. Głównie reprezentacyjnej z uwagi na sukcesy męskiej kadry narodowej, ale również Ligi Mistrzów. W tym roku mieli okazję komentować finałowe starcie pomiędzy Jastrzębskim Węglem a ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Stefano Lavarini Trener reprezentacji Polski dopiero co stracił pracę. Może błyskawicznie dostać nową

Ten duet skomentował mistrzostwo świata reprezentacji Polski w 2014, a także 2018 roku. Wojciecha Drzyzgi decyzją zwierzchników zabrało za mikrofonem podczas mundialu w zeszłym roku i nasza kadra narodowa zdobyła tylko srebro. - Marzyłem, by synowi dana była walka o trzeci tytuł z rzędu, a mi dana była możliwość skomentowania tego. Fabian na pewno przeżył to zdecydowanie mocniej niż ja - powiedział wówczas dla Sport.pl.

Cerrad Czarni Radom, Piotr Łukasik Klub oberwał za rozstanie wpisem w internecie. "Decyzję znali od miesiąca"

Wojciech Drzyzga to prywatnie ojciec Fabiana, wieloletniego reprezentanta Polski, ale także były siatkarz. W barwach kadry narodowej trzykrotnie zdobywał mistrzostwo Europy. Polskę reprezentował m.in. na igrzyskach olimpijskich w Moskwie. Razem z Tomaszem Swędrowskim stworzyli niezapomniany duet, czego dowodem jest ta nagroda. W roku 2018 odsłonili w Alei Gwiazd Siatkówki w Katowicach wspólną tablicę z odciskami swoich dłoni.

Więcej o: