Nie żyje Zbigniew Sznajder. "Był wyjątkowym człowiekiem"

Nie żyje Zbigniew Sznajder. Był sędzią siatkarskim szczebla centralnego oraz sędzią honorowym PZPS. Zmarł w wieku 87 lat.

Zbigniew Sznajder przez większość życia był związany z siatkówką. Był sędzią szczebla centralnego, Sędzią Honorowym Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Sędzią Honorowym Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej. Tam przez wiele lat działał jako członek zarządu, Wydziału Sędziowskiego i Przewodniczący Wydziału Gier i Dyscypliny.

Zobacz wideo Kulisy finału LM w Turynie. Nikola Grbić wyrzucony z boiska przez koncert Sama Smitha

Nie żyje Zbigniew Sznajder. Polski sędzia siatkarki miał 87 lat

Sznajder zmarł 14 maja, o czym poinformowali w mediach społecznościowych jego najbliżsi. - Z głębokim bólem I smutkiem zawiadamiamy, że nasz ukochany dziadek zmarł dzisiaj o godzinie 1:00 w nocy w swoim domu, otoczony przez kochającą go rodzinę - czytamy.

- Był wyjątkowym człowiekiem, który dotknął życia wielu ludzi swoją mądrością, życzliwością i współczuciem. Był człowiekiem wielkiej siły, który stawiał czoła wyzwaniom życia z odwagą i odpornością. Zawsze był tam, by podać pomocną dłoń i udzielić wsparcia tym, którzy szukali jego rady. Kochał swoją rodzinę i był głęboko kochany przez wszystkich, którzy go znali - dodała rodzina zmarłego arbitra.

Sznajder był ogromnym autorytetem w środowisku sędziowskim i przyczynił się do rozwoju wielu młodych pokoleń. Był wychowawcą i promotorem wielu arbitrów siatkarskich na Mazowszu i w Polsce.

Jego pogrzeb odbędzie się 29 maja o 16.00 w kościele pod wezwaniem Św. Zygmunta w Słomczynie, ul. Wiślana 85.

Więcej o: