Świat siatkówki w żałobie. W wieku 29 lat zmarła gwiazda reprezentacji Brazylii

W czwartek świat obiegła smutna informacja. W wieku zaledwie 29 lat po ponad roku walki z nowotworem żołądka zmarła reprezentantka Brazylii w siatkówce Paula Borgo. "Przyniosłaś radość temu światu" - żegna ją środowisko siatkówki.

Borgo urodziła się w 1993 roku w Sao Paulo. Większość kariery spędziła w ojczyźnie, grając między innymi dla E.C. Pinheiros, czy Fluminese F.C. Ostatnio występowała we włoskim Volley Bergamo. O nowotworze żołądka dowiedziała się we wrześniu 2022 roku podczas zwykłych, rutynowych badań przedsezonowych.

Zobacz wideo Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przegrała drugi mecz finału. Śliwka: Wierzymy w nasze umiejętności

Nie żyje Paula Borgo. Miała 29 lat

29-latka grała na pozycji atakującej i od lat reprezentowała Brazylię na arenie międzynarodowej. W 2019 roku w ramach rozgrywek Ligi Narodów zorganizowanych w Chinach zdobyła z drużyną narodową srebrny medal, ulegając w finale Stanom Zjednoczonym.

"Spoczywaj w pokoju, Paulo Borgo. Dużo spokoju w tym czasie dla rodziny, przyjaciół i fanów. Przyniosłaś radość temu światu i zawsze będziesz pamiętana. Twoje dzielne serce na zawsze pozostanie w naszej pamięci" - pożegnał Brazylijkę siatkarski profil "Volleyball World" na Twitterze.

O śmierci zawodniczki poinformowała jej matka poprzez media społecznościowe. Sama siatkarka jeszcze dwa dni temu opublikowała post na Instagramie z okazji piątej rocznicy ślubu. Podkreśliła tam rolę swojego męża, który wspierał ją w chorobie.

 

"Naszą piątą rocznicę spędziliśmy w szpitalu. Opiekowałeś się mną i mówiłeś jak bardzo mnie kochasz. Słyszałam historie o mężach, którzy zostawiali swoje żony, gdy te zachorowały. Carlos był inny. Po prostu pokazał, jak bardzo mnie kocha." - napisała Borgo.

Poza srebrem w Lidze Narodów na koncie Pauli Borgo znajduje się również mistrzostwo Ameryki Południowej z 2019 roku, a także gra w kwalifikacjach olimpijskich. 

Więcej o: