Selekcjoner odkrył karty. Oto skład reprezentacji Polski siatkarek na sezon 2023. Jest jeden powrót

Stefano Lavarini ogłosił szeroką kadrę 30 zawodniczek, która będzie brana pod uwagę w reprezentacji Polski w sezonie 2023. - Z tej listy trener Lavarini wskaże zawodniczki, które rozpoczną pracę na zgrupowaniu od 8 maja 2023 roku w Szczyrku - przekazał Polski Związek Piłki Siatkowej.

Reprezentacja Polski kobiet ma przed sobą trzy ważne imprezy w trakcie sezonu 2023. Mowa o siatkarskiej Lidze Narodów, mistrzostwach Europy i kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich, które odbędą się w przyszłym roku w Paryżu. Rywalizacja zacznie się od Ligi Narodów, która ruszy 30 maja. Wtedy Polki zagrają w tureckiej Antalyi z Kanadą, Włochami, Tajlandią i Serbią. Mistrzostwa Europy ruszą 17 sierpnia, gdzie podopieczne trenera Lavariniego zagrają w grupie z Belgią, Węgrami, Serbią, Słowenią i Ukrainą.

Zobacz wideo Jastrzębski Węgiel prowadzi w rywalizacji o finał PlusLigi. Tomasz Fornal wymownie zaśmiał się, mówiąc o częstotliwości grania

We wrześniu kwalifikacje do igrzysk olimpijskich będą odbywać się w Polsce (16-24 września), a tam żeńska kadra będzie walczyć z Włochami, USA, Niemcami, Tajlandią, Kolumbią, Słowenią i Koreą.

Stefano Lavarini wybrał kadrę. Wielki powrót Malwiny Smarzek

Stefano Lavarini ogłosił szeroki skład kadry reprezentacji Polski kobiet na sezon 2023. Selekcjoner postawił na 30 zawodniczek i to właśnie z tej grupy wybierze skład na siatkarską Ligę Narodów. Aż 29 z 30 siatkarek było na liście podczas zeszłorocznych mistrzostw świata. Jedyną nowością jest obecność Klaudii Alagierskiej-Szczepaniak, która wówczas wracała do zdrowia po zerwanych więzadłach krzyżowych w kolanie. "Spośród tych nazwisk trener Lavarini wskaże zawodniczki, które rozpoczną pracę na zgrupowaniu od 8 maja 2023 roku w Szczyrku" - informuje PZPS.

Największym echem po powołaniach odbiła się obecność Malwiny Smarzek, która wraca po dłuższej przerwie. Warto dodać, że atakująca brazylijskiego Osasco Voleibol Clube była na liście w zeszłym roku, ale nie wzięła udziału w Lidze Narodów i w mistrzostwach świata. Termin zgłoszenia szerokiego składu kadry na Ligę Narodów upływa 2 maja.

Szeroki skład reprezentacji Polski na sezon 2023:

  • Rozgrywające: Alicja Grabka, Marlena Kowalewska, Julia Nowicka, Katarzyna Wenerska, Joanna Wołosz
  • Atakujące: Zuzanna Górecka, Malwina Smarzek, Magdalena Stysiak, Julia Szczurowska
  • Przyjmujące: Martyna Czyrniańska, Paulina Damaske, Karolina Drużkowska, Monika Fedusio, Monika Gałkowska, Martyna Łukasik, Julita Piasecka, Olivia Różanski, Weronika Szlagowska
  • Libero: Izabela Lemańczyk, Justyna Łysiak, Maria Stenzel, Aleksandra Szczygłowska
  • Środkowe: Weronika Centka, Aleksandra Gryka, Magdalena Jurczyk, Agnieszka Korneluk, Anna Obiała, Joanna Pacak, Dominika Pierzchała, Kamila Witkowska
Więcej o: