Mistrz nad mistrze! Bartosz Kurek jest wielki. Po wszystkim tylko padł na ziemię

Siatkarz Bartosz Kurek, wraz ze swoją drużyną Wolfdogs Nagoya, został mistrzem Japonii. Polak został wybrany najlepszym zawodnikiem finałowego meczu oraz całego sezonu ligowego 2022/2023.

W finale play-off siatkarskiej ligi w Japonii spotkały się ekipy Suntory Sunbirds oraz Wolfdogs Nagoy'a z Bartoszem Kurkiem w składzie. W starciu rozegranym w hali w Tokio zdecydowanie lepsza okazała się drużyna Polaka, która wygrała 3:0 (25:23, 25:18, 28:26) i mogła świętować tytuł mistrzowski.

Zobacz wideo "Piłka nożna bez kibiców nie ma sensu"

Złoty medal drużyny Bartosza Kurka. Polak został MVP finału i całej ligi

Kapitan reprezentacji Polski trafił do swojej obecnej drużyny w 2020 roku. W drugim roku swojego pobytu wygrał Puchar Cesarza oraz brązowy medal mistrzostw kraju. W następnym sezonie udało się zdobyć srebro, aby z kolejnym rokiem ponownie poprawić wynik ligowy i zostać mistrzem Japonii. Dla Wolf Dogs Nagoya - klubu założonego w 1961 roku - to dopiero drugi tytuł w historii i pierwszy od 2016 roku.

34-latek w finale rozegrał popisową partię. Zdobył 32 punkty, zakończył mecz z 60% skutecznością w ataku, zaliczając cztery punktowe bloki oraz jeden as serwisowy. Jego dorobek oraz świetna gra spowodowały, że został wybrany MVP finałowego starcia przeciwko Suntory Sunbirds, ale także całego sezonu ligowego 2022/2023 w Japonii. Po ostatniej piłce Polak tylko padł na ziemie ze szczęścia.

To piąty tytuł mistrza kraju dla Bartosza Kurka. 34-letni kapitan reprezentacji Polski trzykrotnie świętował go ze Skrą Bełchatów w latach 2009-2011. Złoty medal wywalczył również we Włoszech w barwach Cucine Lube Civitanova w 2014 roku.

Więcej o: