Jastrzębski Węgiel zachwycił. Ręce same składają się do oklasków. "Gasi światło"

Jastrzębski Węgiel wygrał 3:1 (25:22, 25:23, 16:25, 25:22) pierwszy z dwóch meczów półfinałowych z tureckim Halkbankiem Ankara w siatkarskiej Lidze Mistrzów. "Niezwykle cenne zwycięstwo", "Jastrzębski Węgiel gasi światło" - oceniają eksperci.

Jastrzębski Węgiel pierwszy z dwóch spotkań półfinałowych z rywalami z Ankary rozegrał znakomicie. Wicemistrzowie Polski wygrali w Ankarze z tureckim Halkbankiem i przed rewanżem u siebie (5 kwietnia) są w bardzo komfortowej sytuacji. Zachwyceni postawą jastrzębian są także eksperci.

Zobacz wideo Kołecki o FAME MMA. "Nawet milion złotych chyba mnie by nie skusił"

Jastrzębski Węgiel wygrywa z Turkami i jest o krok od finału Ligi Mistrzów. Co za mecz!

Radosław Kępys z portalu igrzyska24.pl zwrócił uwagę na to, że mimo słabszej gry i porażki w trzecim secie polska drużyna podniosła się i wywalczyła awans. "UFF! Bałem się po tym trzecim secie tego, że Turcy poczują wiatr w żaglach, ale Jastrzębski Węgiel gasi światło. Polska drużyna blisko finału Ligi Mistrzów! Teraz creme de la creme dzisiejszego dnia z Kędzierzyna!" - czytamy.

"Niezwykle cenne zwycięstwo na koncie drużyny Marcela Mendeza! Mimo trudnego i nieudanego trzeciego seta otwieramy walkę o finał w bardzo dobrym stylu" - dodał Jakub Balcerzak.

Marcin Janusz i Andrea Anastasi (w ramce) "Mamma mia". Anastasi zachwycił się mózgiem Zaksy. Takie słowa przed bojem o finał

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

W oczekiwaniu na mecz ZAKSY Kędzierzyn-Koźle gratulacje zespołowi z Jastrzębia-Zdrój złożył dziennikarz Radia Wrocław - Piotr Moc. "Tymczasem w Ankarze Jastrzębski Węgiel wygrywa 3:1 z Halkbankiem" - czytamy.

Jastrzębski Węgiel w najlepszej czwórce Ligi Mistrzów. VfB Friedrichshafen znów rozbite Dodatkowy atut rywala jastrzębian w półfinale LM. "Wygranie tu jest niemal niemożliwe"

"Trudniejsze chwile przezwyciężone, T. Fornal pomagał w kluczowych momentach, S. Boyer z ważnymi przebłyskami, hala w Ankarze uciszona. Świetny pierwszy krok Jastrzębskiego do finału" - dodał Damian Gołąb z Interii.

Na ogromny progres środkowego Moustahpy Mbaye'go zwrócił uwagę Piotrek Siekierski z podcastu "Volley Time". "Historia M’Baye pokazuje jak ważne jest również szczęście w życiu sportowca. Od bicia się o utrzymanie w barwach Cuprum w grudniu, aż do marca będąc na najlepszej drodze do finału Ligi Mistrzów w jastrzębskich barwach. Bardzo fajny progres" - napisał.

Warto dodać, że dziennikarz Jerzy Mielewski w studiu Polsatu Sport pojawił się w barwach Jastrzębskiego, co zapowiadał dziś rano na Twitterze. "Dwa zestawy marynarek i krawatów pod kolor Jastrzębskiego Węgla i ZAKSY przygotowane. Dziś nic nie można pozostawić przypadkowi".

A na danie główne... ZAKSA Kędzierzyn-Koźle!

Rewanżowe starcie Jastrzębskiego Węgla z Halkbankiem odbędzie się w przyszłą środę 5 kwietnia o 20:30. Z kolei jeszcze dziś o tej samej godzinie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzy się w pierwszym meczu półfinałowym z włoską Perugią. Będzie to hitowe starcie Ligi Mistrzów. Relacja na żywo na Sport.pl i w naszej aplikacji mobilnej.

Więcej o: