Sensacyjna porażka "polskiej" drużyny. Koniec kosmicznej serii. Leon błyszczał, Semeniuk zawiódł

Kapitalny mecz Wilfredo Leona nie uchronił Sir Safety Perugia przed pierwszą porażką w tym sezonie. Drużyna Andrei Anastasiego uległa 2:3 Allianz Milano w drugim meczu ćwierćfinału włoskiej SuperLega. Fatalne spotkanie rozegrał Kamil Semeniuk, który został zmieniony już w połowie starcia.

Sir Safety Perugia kompletnie zdominowała sezon zasadniczy włoskiej SuperLega i zajęła pierwsze miejsce w tabeli. Drużyna byłego trenera reprezentacji Polski, Andrei Anastasiego, w 22 meczach nie przegrała ani razu i zgromadziła 54 punkty. Tym samym stała się murowanym kandydatem do triumfu w rozgrywkach, w ćwierćfinale play-off trafiła na ósmy w tabeli Allianz Milano. W pierwszym meczu zawodnicy Perugii rozbili rywali 3:0 i wydawało się, że sytuacja powtórzy się w kolejnych spotkaniach serii

Zobacz wideo Norbert Hubert o planach po zwycięstwie ze Ślepskiem Malow Suwałki: Siatkówki będziemy trenować troszkę mniej

Sensacyjna porażka "polskiej drużyny" na włoskich boiskach. Kapitalny Leon, fatalny Semeniuk

Skazywany na porażkę Allianz drugi mecz rozpoczął jednak mecz od świetnej gry. Kapitalnie spisywał się Yuki Ishikawa, który zdobył dziewięć punktów i poprowadził drużynę do triumfu 27:25 w pierwszym secie. Perugia wykazywała się nieskutecznością, a wyjątkowo źle grał Kamil Semeniuk. Podobnie było w drugim secie, który ekipa z Lombardii wygrała 25:21 i niespodzianka wisiała w powietrzu. 

Jastrzębski Węgiel w najlepszej czwórce Ligi Mistrzów. VfB Friedrichshafen znów rozbite Hit ligi nie zawiódł. Wicemistrz Polski pokonał lidera. Niewiarygodna końcówka

Anastasi po drugiej partii na dobre zdjął z boiska Semeniuka - reprezentant Polski zakończył występ z czterema punktami i został zmieniony przez Ołeha Płotnickiego. Na boisku pozostał Wilfredo Leon i to on był prawdziwym liderem Perugii. Faworyci wzięli się za odrabianie strat i wygrali kolejne dwa sety - do 21 i do 18. 

Tie-break zwiastował wielkie emocje, ale niespodziewanie presję udźwignęli zawodnicy z Mediolanu. Wygrali 15:13 i pierwsza porażka Perugii w tym sezonie stała się faktem. Leon był najskuteczniejszym zawodnikiem na boisku, ale nie zdołał uchronić drużyny przed sensacyjną porażką. Reprezentant Polski skończył 20 ataków, siedem razy blokował i dwukrotnie popisał się asem serwisowym, co złożyło się na 29 zdobytych punktów. Najlepszy w zespole Allianz Osniel Melgarejo zdobył siedem punktów mniej. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Stan rywalizacji w ćwierćfinale to 1-1, do następnej fazy play-offów awansuje drużyna, która pierwsza wygra trzy spotkania. Kolejne w niedzielę 26 marca w Perugii. 

Radość siatkarzy Jastrzębskiego Węgla Resovia wciąż bez sposobu na odwiecznego rywala. "Zrobili" im Zaksę

Więcej o: