Ogromny sukces drużyny Semeniuka i Leona. Pierwszy taki wynik od 1981 roku

Sir Safety Perugia odniosła komplet zwycięstw w fazie zasadniczej włoskiej Serie A. Zawodnicy Andrei Anastasiego dokonali tego jako pierwsza drużyna w XXI wieku. Wcześniej takim osiągnięciem mógł pochwalić się klub Robe di Kappa Torino, który był niepokonany w sezonie 1980/1981.

Sir Safety Perugia w niedzielny wieczór zmierzyła się Lube Civitanovą w ostatnim meczu fazy zasadniczej Serie A. Zespół Andrei Anastasiego ponownie nie dał rywalom żadnych szans, wygrywając 3:0. W wyjściowym składzie zagrali Kamil Semeniuk i Wilfredo Leon. Pierwszy z reprezentantów Polski zdobył 12 punktów, dokładając do skutecznych ataków 2 asy serwisowe. Leon wywalczył z kolei 8 punktów (5 ataków i 3 asy).

Zobacz wideo W Radomiu trwa klątwa nowej hali? Damian Schulz: Chcemy przełamać tę halę

Perugia postrachem we Włoszech. Od lat nie było tak mocnej drużyny

Perugia okazała się zdecydowanie najlepsza w fazie zasadniczej, odnosząc komplet 22 zwycięstw. Zawodnicy Anastasiego powtórzyli tym samym osiągnięcie Robe di Kappa Torino, które wygrało wszystkie spotkania w sezonie 1980/1981. Wicemistrzowie Włoch zdobyli łącznie 65 punktów na 66 możliwych, wygrywając 66 setów i przegrywając jedynie 11 partii. Dla porównania drugie Itas Trentino zgromadziło w fazie zasadniczej 44 punkty (14 zwycięstw, bilans setów 54:32). 

Zespół Semeniuka i Leona ma ogromne szanse na kolejne trofeum w sezonie. Drużyna wywalczyła już Superpuchar Włoch i Klubowe Mistrzostwo Świata, a dodatkowo zameldowała się w fazie play-off Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu ćwierćfinałowym Perugia wygrała z BR Volleys 3:1.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Niedzielne spotkania wyłoniły uczestników fazy play-off włoskiej ligi. Na podstawie zajętych miejsc na koniec fazy zasadniczej sparowano ćwierćfinałowe pary rozgrywek. O utrzymanie w Serie A do samego końca walczyła Emma Villas Siena ze Zbigniewem Bartmanem w składzie. Zespół Polaka w niedzielę przegrał jednak 0:3 z Vero Volley Monzą i spadł do niższej ligi. Atakujący był najlepiej punktującym zawodnikiem drużyny, zdobywając łącznie 12 punków.

Pary ćwierćfinałowe włoskiej Serie A:

  • Sir Safety Susa Perugia - Allianz Milano 
  • Itas Trentino - Vero Volley Monza 
  • Valsa Group Modena - Gas Sales Bluenergy Piacenza 
  • Cucine Lube Civitanova - WithU Verona 

Pierwsze mecze fazy play-off włoskiej Serie A odbędą się w najbliższy weekend. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.