Nagła zmiana z powodu trzęsienia ziemi. Mecz polskiej drużyny odwołany

Trzęsienia ziemi w Turcji sprawiły, że odwołany został mecz ŁKS-u Commercecon Łódź w siatkarskiej Lidze Mistrzyń. Wiceliderki Tauron Ligi miały zagrać z Fenerbahce Opet Stambuł. W najbliższym czasie ma zostać osiągnięte porozumienie w sprawie nowego terminu spotkania.

W środę, 8 lutego miał zostać rozegrany mecz siatkarskiej Ligi Mistrzyń między ŁKS Commercecon Łódź a Fenerbahce Opet Stambuł. Pierwsze spotkanie obu ekip zakończyło się wygraną ŁKS-u 3:1. W tabeli turecka drużyna zajmuje drugie miejsce i wyprzedza ŁKS, chociaż obie drużyny mają po 10 punktów. Środowy mecz miał więc rozstrzygnąć, kto bezpośrednio awansuje do fazy pucharowej, a komu przyjdzie awans z klasyfikacji drużyn znajdujących się trzecich miejscach w swoich grupach. Jednak teraz już wiadomo, że tego dnia obie drużyny nie zmierzą się na parkiecie. Wszystko z powodu poniedziałkowego trzęsienia ziemi w Turcji.

Zobacz wideo Wach komentuje walkę Łaszczyka: Najważniejsze, że wygrał sport

ŁKS Commercecon Łódź informuje o odwołaniu spotkania. "Pozostajemy myślami z naszymi siatkarskimi przyjaciółmi"

O odwołaniu spotkaniu poinformowano w mediach społecznościowych łódzkiego klubu.

"W związku z trzęsieniem ziemi, które miało miejsce w dniu dzisiejszym w Turcji, mecze międzynarodowe zostały odwołane. Wiemy już, że nasze spotkanie w ramach 6. kolejki Ligi Mistrzyń z Fenerbahce Opet Stambuł nie odbędzie się 8 lutego" - czytamy na twitterowym profilu, ŁKS Commercecon Łódź.

"W najbliższym czasie oba kluby w porozumieniu z Europejską Federacją Siatkówki będą pracować nad ustaleniem nowego terminu. Pozostajemy myślami z naszymi siatkarskimi przyjaciółmi z Turcji. O nowych ustaleniach będziemy informować na bieżąco" - dodano w drugim tweecie.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

W godzinach wczesnoporannych w Turcji i Syrii miało miejsce dwa trzęsienie ziemi o sile 7,8 i 6,5 w skali Richtera. Tuż przed południem było kolejne, tym razem o sile 7,5 w skali Richtera. Według szacunków Turcji i Syrii z tego powodu zginęło ponad dwa tysiące osób, a ponad osiem i pół tysiąca zostało rannych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.