ZAKSA chce gwiazdę PlusLigi. Hitowy transfer na horyzoncie

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle już szuka następcy swojej gwiazdy, Norberta Hubera, który nie przedłuży kontraktu kończącego się wraz z tym sezonem. Celem transferowym mistrza Polski stał się jeden z najlepszych graczy PlusLigi, Amerykanin Taylor Averill.

Już od dłuższego czasu wiadomo, że Norbert Huber rozstanie się z ZAKSĄ. Wracający po koszmarnej kontuzji kolana środkowy mistrza Polski był już łączony z polskimi i zagranicznymi klubami. Władze klubu z Kędzierzyna-Koźla już upatrzyły sobie jego następcę.

Zobacz wideo Efekt nowej miotły nie pomógł Skrze Bełchatów

Amerykanin za Hubera w ZAKSIE

Norbert Huber był łączony z włoskim Itasem Trentino Volley. Perspektywa gry na Półwyspie Apenińskim, w jednej z najlepszych lig świata, wydaje się bardzo kusząca. Polski siatkarz może jeszcze zostać w PlusLidze. Sugerowano, że jego nowym pracodawcą ma zostać Aluron CMC Warta Zawiercie. Ale na ten moment wydaje się, że jest najbliżej przejścia do Jastrzębskiego Węgla.

Ligowa konkurencja ZAKSY może być zatem poważnie wzmocniona, ale władze triumfatora Ligi Mistrzów nie śpią i monitorują sytuację potencjalnych następców. Według najnowszych doniesień planem "A" ZAKSY byłby transfer Taylora Aveilla.

Kamil Stoch podczas PŚ w WillingenOd tego zaczynają się problemy Stocha. "To widać". Poważny błąd

Amerykanin obecnie jest zawodnikiem Indykpolu AZS-u Olsztyn, ale wraz z końcem sezonu kończy mu się kontrakt z klubem. Trafiłby zatem do ZAKSY jako wolny zawodnik. w Kędzierzynie-Koźlu mógłby liczyć na wyższy kontrakt niż dotychczas, walczyć o najwyższe cele i grać razem ze swoimi rodakami - Davidem Smithem i Erikiem Shojim.

Olsztyn nie będzie zatrzymywał Averilla. Tym bardziej że planuje bardzo mocno zmienić swój skład. Oprócz Amerykanina mają odejść Karol Butryn, Bartłomiej Lipiński i Mateusz Poręba.

Robert Lewandowski oceniony za mecz z SevilląHiszpanie ocenili Lewandowskiego. Są dwie wersje. Wolimy tę pierwszą

W tym sezonie Averill najczęściej zostawał siatkarzem meczu PlusLigi, bo aż sześciokrotnie. Prowadzi w rankingu MVP ex aequo z Serbem Urosem Kovaceviciem, siatkarzem drużyny z Zawiercia.

Po 23 kolejkach ZAKSA zajmuje czwarte miejsce w tabeli PlusLigi, a zespół z Olsztyna jest na szóstej pozycji. Do fazy play-off wchodzi osiem najlepszych zespołów sezonu zasadniczego.

Więcej o: