Klub Leona i Semeniuka śrubuje niesamowitą serię. Absolutna dominacja

To, co wyprawia w tym sezonie zespół Sir Safety Perugia, przekracza ludzkie pojęcie. Włoska drużyna z Wilferdo Leonem i Kamilem Semeniukiem w składzie, nie zaznała jak dotąd porażki. W sobotę licznik zwycięstw we wszystkich rozgrywkach dobił do 30. Siatkarze z Umbrii rozbili Allianz Milano 3:0.

Siatkarze Perugii w tym sezonie są po prostu bezbłędni. W sobotę rozegrali swój 30 mecz w tym sezonie, a 17 w rozgrywkach włoskiej Serie A. Ekipa prowadzona przez trenera Andreę Anastasiego nie dała szans, grającemu przed własną publicznością, Allianz Milano i zwyciężyła 3:0, odpowiednio do 19, 23 i 21. Najlepiej punktującym graczem w tym meczu był reprezentant Polski - Wilfredo Leon.

Zobacz wideo Paweł Fajdek zwrócił się do Marcina Najmana: Jesteś karykaturą sportowca... tak nisko jeszcze nie upadłem

Perugia pokonała Milano. Leon najlepszy na parkiecie

Nasz przyjmujący zdobył 15 punktów. Zanotował przy tym 50-procentową skuteczność w ataku (skończył 14 z 28 prób), a do tego dołożył jeden punkt zdobyty zagrywką. Taką samą zdobyczą mógł się także pochwalić kubański atakujący Perugii Jesus Herrera (3 asy serwisowe, 2 bloki, 10 punktów z ataku). Tym razem na parkiecie zabrakło drugiego z polskich przyjmujących Kamila Semeniuka. Trener postanowił rotować składem i obok Leona postawił na Olega Płotnickiego. Były gracz ZAKSY pozostał zaś na ławce wraz z Luksemburczykiem Kamilem Rychlickim.

Fantastyczny bilans Perugii. 30 zwycięstw i wciąż bez porażki

Perugia kontynuuje zatem wspaniałą passę zwycięstw, która trwa od startu obecnego sezonu. Jak dotąd nie dała się pokonać ani razu. Wygrana z Milano była już jej trzydziestą. Drużyna Polaków 17 razy triumfowała w Serie A, 6 w Lidze Mistrzów, 2 w Superpucharze, a raz w Pucharze Włoch. Do tego trzeba doliczyć 4 zwycięstwa w Klubowych Mistrzostwach Świata. W dorobku siatkarzy Anastasiego są już także dwa trofea - Superpuchar Włoch i Klubowe Mistrzostwo Świata.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Wrażenie robi także ich kosmiczna przewaga w ligowej tabeli. W 17 meczach siatkarze Purugii zdobyli komplet 51 punktów. Ich najwięksi rywale - drugie Itas Trentino i trzeci Azimut Modena mają aż o 22 punkty mniej. W następnej kolejce, 4 lutego Perugia podejmie u siebie 5. w tabeli Gas Sales Piacenzę.

Więcej o: