Kolejny Polak w Napoli. Tym razem siatkarz

Piotr Zieliński i Bartosz Bereszyński grają z Napoli o mistrzostwo w piłkarskiej Serie A, a Filip Frankowski ma pomóc siatkarskiemu Napoli w walce o utrzymanie. Polak został nowym zawodnikiem ekipy, która występuje na trzecim poziomie włoskich rozgrywek.

Filip Frankowski na przestrzeni całej kariery reprezentował kilka polskich klubów m.in. PGE Skrę Bełchatów, Orion Sulechów, czy TSV Sanok. 32-letni przyjmujący grał nawet we francuskim AL Caudry Volley-Ball w sezonach 2012/2013 i 2013/2014. Od tamtego czasu występuję już tylko w Polsce, a jego ostatnim klubem była Olimpia Sulęcin. Z tą drużyną już po pół roku rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron i ostatecznie trafił do włoskiego QuantWare Napoli.

Zobacz wideo Krzynówek wskazał wzór dla Santosa. "Szatnia była razem z nim"

Filip Frankowski ma pomóc Napoli w walce o utrzymanie

Napoli występuję na trzecim poziomie rozgrywkowym we Włoszech i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem ośmiu punktów na koncie. 

- Sytuacja w tabeli nie jest dla nas prosta. Jesteśmy na ostatnim miejscu, ale mamy jeszcze 11 meczów do rozegrania, a co za tym idzie 33 punkty do zdobycia. Do tego siedem spotkań mamy do rozegrania u siebie, w Pala Siani. Szukaliśmy na rynku gracza, który mógłby dać nam odpowiednią energię, aby jak najlepiej podejść do ostatnich spotkań i walczyć do końca o utrzymanie się. Jesteśmy pewni, że Filip będzie ważnym zawodnikiem, który dużo wniesie do naszej gry - powiedział dyrektor generalny QuantWare Napoli, Francesco Matano.

Napoli zaprezentowała także statystyki Frankowskiego z ostatnich pięciu sezonów:

  • 134 rozegrane mecze,
  • 1631 zdobytych punktów,
  • 131 asów serwisowych i 144 punktowy bloki.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Frankowski we włoskim klubie będzie grał z numerem 12. Do końca rozgrywek zostało Napoli jedenaście spotkań do rozegrania.

Więcej o: