To już oficjalnie koniec. Zasłużony polski klub wycofał się z rozgrywek

Legionovia Legionowo oficjalnie wycofała się z rozgrywek Tauron Ligi. Drużyna od początku sezonu nie wygrała żadnego spotkania, ale przede wszystkim nie potrafiła uporać się z problemami finansowymi.

Czarne chmury wisiały nad drużyną z Legionowa już od początku sezonu W grudniu z posadą trenera pożegnał się Paweł Kowal, a w styczniu szeregi drużyny opuściły przyjmująca Aleksandra Dudek i środkowa Neira Ortiz. Największą bolączką piątego zespołu poprzedniego sezonu były jednak problemy finansowe.

Zobacz wideo "Stupid games" w kadrze skoczków. U Thurnbichlera jak u Heynena

Upadek Legionovii stał się faktem. Klub wycofał się z rozgrywek

"Zarząd analizuje aktualną sytuację finansową i rozważa dalsze niezbędne działania, w tym możliwość wycofania zespołu z rozgrywek TAURON Ligi" - napisano w oświadczeniu w poniedziałek 16 stycznia. Dwa dni później pojawiła się kolejna przesłanka, że klub zbliża się ku upadkowi. Jak udało się ustalić Sport.pl Legionovia odpuściła występ w meczu ligowym przeciwko Chemikowi Police, który miał się odbyć w poniedziałek 23 stycznia.  

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Na potwierdzenie czarnego scenariusza nie trzeba było długo czekać. W czwartek 19 stycznia w mediach społecznościowych pojawiła się informacja o wycofaniu rozgrywek z klubu. "W dniu wczorajszym odbyło się spotkanie zarządu z Polską Ligą Siatkówki. Wynikiem tego spotkania jest podjęcie decyzji o wycofaniu klubu Legionovia S.A. z rozgrywek TAURONLiga" - czytamy na Facebooku drużyny z Legionowa.

Legionovia jest przykładem na to, jak szybko drużyna z krajowej czołówki może zaliczyć solidny upadek. Klub w poprzednim sezonie potrafił rywalizować z najlepszymi w lidze i zakończył rozgrywki na 5. miejscu. Z zespołem pożegnały się jednak liderki w postaci przyjmującej Olivii Różański, rozgrywającej Alicji Grabki czy środkowej Aleksandry Gryki, co wyraźnie wpłynęło na postawę drużyny. Mało kto spodziewał się jednak, że koniec nastąpi tak szybko. Nie wiadomo na ten moment jak potoczą się dalsze losy zespołu.

Drużyna z Legionowa po 11. kolejkach zajmowała ostatnią, dwunastą pozycję w ligowej tabeli z zerowym dorobkiem punktowym. Legionovia w rozegranych spotkaniach zdołała wygrać jedynie trzy sety. Zespół na najwyższym poziomie ligowym grał od 2012 roku, a najlepszy wynik osiągnął w sezonie 2019/2020, kiedy zajął czwarte miejsce. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA