Transferowy hit w PlusLidze? Norbert Huber może odejść z ZAKSY

Norbert Huber może zostać nowym środkowym Jastrzębskiego Węgla - informuje "Przegląd Sportowy". Reprezentant Polski wrócił do gry pod koniec grudnia po ponad półrocznej przerwie spowodowanej zerwaniem ścięgna Achillesa. Huber miałby stworzyć parę środkowych w Jastrzębskim z Jurijem Gładyrem.

Jastrzębski Węgiel zmaga się z kryzysem. Wicemistrzowie Polski zanotowali pięć porażek w PlusLidze - ostatnia z nich w starciu z Luk Lublin (2:3). Wcześniej zespół prowadzony przez Marcelo Mendeza przegrał z AZS-em Olsztyn (1:3), ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle (2:3), PGE Skrą Bełchatów (2:3) i Cuprum Lubin (1:3). Obecnie Jastrzębski Węgiel zajmuje trzecie miejsce z 42 punktami po 18 meczach. Liderem jest Asseco Resovia (46 pkt), a drugie miejsce zajmuje Aluron CMC Warta Zawiercie (43 pkt). Klub może zostać wzmocniony po zakończeniu sezonu.

Zobacz wideo 400 występów Karola Kłosa w lidze. Środkowy wspomina sześć mistrzostw Polski z rzędu z PGE Skrą Bełchatów

Hit transferowy w PlusLidze? Jastrzębski Węgiel chce reprezentanta Polski

"Przegląd Sportowy" informuje, że Jastrzębski Węgiel może dokonać transferowego hitu przed startem przyszłego sezonu. Wicemistrzowie kraju chcą sprowadzić Norberta Hubera, środkowego reprezentacji Polski. Huber doznał urazu ścięgna Achillesa w trakcie trzeciego meczu finałowego poprzedniego sezonu, przez co nie mógł zagrać na mistrzostwach świata. Wtedy Nikola Grbić korzystał na pozycji środkowego z Mateusza Bieńka, Karola Kłosa, Jakuba Kochanowskiego oraz Mateusza Poręby.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Przerwa Norberta Hubera od gry trwała ponad pół roku. Środkowy wrócił do gry w meczu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z Aluronem CMC Wartą Zawiercie (3:1). Jastrzębski Węgiel interesuje się Huberem, ponieważ ma spore problemy kadrowe. Z powodu kontuzji nie gra Benjamin Toniutti, Jurij Gładyr oraz Łukasz Wiśniewski. Ten ostatni zerwał więzadła krzyżowe przednie w kolanie, a klub awaryjnie sprowadził Moustapha M'Baye z Cuprum Lubin. Zdaniem "Przeglądu Sportowego" Huber i Gładyr mieliby być podstawową parą środkowych Jastrzębskiego w nowym sezonie.

Kontrakt Norberta Hubera z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle jest ważny do końca sezonu, ale jest opcja jego przedłużenia o kolejny rok. Huber gra dla ZAKSY od 2021 roku i wygrał z nią Ligę Mistrzów, mistrzostwo Polski i krajowy puchar. Wcześniej środkowy występował w takich zespołach jak Cerrad Czarni Radom i PGE Skra Bełchatów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.