Magdalena Stysiak show! MVP to nie wszystko. Wielkie wyróżnienie

Magdalena Stysiak zdobyła 23 punkty w meczu z E-Work Busto Arsizio i została wybrana MVP spotkania. Jej Vero Volley Milano wygrało 3:0 (25:19, 25:13, 25:18). Polka została też wybrana najbardziej wartościową siatkarką całej świątecznej kolejki.

Święta Bożego Narodzenia nie były czasem wypoczynku dla siatkarzy i siatkarek występujących w lidze włoskiej. Serie A wkracza bowiem w decydującą fazę. W drugi dzień świąt swoje mecze na włoskich boiskach rozegrały cztery reprezentantki Polski na czele z Magdaleną Stysiak, która zagrała genialny mecz.

Zobacz wideo Polscy sędziowie finału mundialu przywitani na lotnisku

Magdalena Stysiak show. 23 punkty i tytuł MVP

Magdalena Stysiak wraz z koleżankami z zespołu Vero Volley Milano stanęły w poniedziałek na parkiecie naprzeciwko niżej notowanego E-Work Busto Arsizio. Zespół Polki nie dał żadnych szans rywalkom i wygrał 3:0 (25:19, 25:13, 25:18). Najlepszą zawodniczką spotkania została właśnie Stysiak, która zdobyła 23 punkty.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

Na dorobek Polki złożyło się 18 ataków, 3 bloki punktowe oraz 2 asy serwisowe. 22-latka popisała się ponadto bardzo wysoką, bo aż 62-procentową, skutecznością w ataku- nie skończyła tylko dziewięciu piłek. Młoda atakująca w pełni zasłużenie została MVP meczu, a także została wyróżniona jako najbardziej wartościowa zawodniczka kolejki.

Oprócz Stysiak w święta grały jeszcze Joanna Wołosz, Olivia Różański oraz Martyna Grajber-Nowakowska. Prosecco Doc Imoco Conegliano, którego barwy reprezentuje Wołosz, wygrało 3:0 (25:19, 25:21, 25:11) z Bartoccini-Fortinfissi Perugią. Rozgrywająca nie pojawiła się jednak na parkiecie. Z kolei Różański i Nowakowska zmierzyły się w bezpośrednim starciu. Tego dnia górą był Reale Mutua Fenera Chieri (zespół Różański), który wygrał 3:1 (25:23, 21:25, 25:15, 25:15) z drużyną Grajber-Nowakowskiej.  Różański nie miała wielkiego wkładu w to spotkanie, bo tylko raz pojawiła się na boisku, a Grajber-Nowakowska zdobyła sześć punktów.

W tabeli włoskiej Serie A najwyżej z zespołów Polek plasuje się drużyna Magdaleny Stysiak, która zajmuje trzecią lokatę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.