Jastrzębski Węgiel miażdży w Lidze Mistrzów i jest w znakomitej sytuacji

Jastrzębski Węgiel pokonał 3:0 (25:23, 27:25, 25:20) francuski Montpellier HSC w spotkaniu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Jastrzębianie z kompletem zwycięstw prowadzą w tabeli grupy A i zapewnili sobie już awans do play-offów. MVP spotkania został Eemi Tervaportti.

Jastrzębski Węgiel do wtorkowego spotkania Ligi Mistrzów przystąpił jako lider grupy. We wcześniejszych meczach siatkarze Marcelo Mendeza już raz pokonali Montpellier (3:1). Dodatkowo mają na koncie zwycięstwa z Vojvodiną Nowy Sad (3:0), VfB Friedrichshafen (3:1). W spotkaniu rewanżowym z Francuzami również nie mieli sobie równych.

Liga Mistrzów. Jastrzębski Węgiel znów lepszy od Montpellier. Wicemistrzowie Polski pewni awansu

Początek meczu układał się znakomicie dla siatkarzy Jastrzębskiego Węgla, którzy już od pierwszych akcji wyglądali na zespół lepiej zorganizowany od Francuzów. Jastrzębianie wypracowali sobie kilkupunktową przewagę i kiedy wydawało się, że nic nie jest w stanie zagrozić zwycięstwu w secie, Montpellier zaczęło odrabiać straty. Francuzi doszli polski zespół na różnicę jednego punktu przy stanie 22:21, co zwiastowało emocjonującą końcówkę. Ostatecznie set zakończył się po myśli Jastrzębia, które wygrało 25:23.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

Drugi set miał odmienny przebieg. To goście przeważali na boisku i w pewnym momencie seta prowadzili już nawet 21:16 i zmierzali po doprowadzenie do remisu w całym meczu. Wtedy zawodnicy Mendeza zaliczyli wielki come back i doprowadzili do remisu. W konsekwencji set rozstrzygnął się na przewagi. W końcówce Polacy zdominowali Montpellier i wygrali partię 27:25.

Ostatnia partia znów była popisem Jastrzębskiego Węgla. Siatkarze z Górnego Śląska nie dali rywalom nawet dojść przez moment do remisu i w całym secie utrzymywali przewagę. Ostatecznie wygrali 25:20 i umocnili się na prowadzeniu w grupie. To oznacza, że mają na koncie 12 punktów i są już pewni awansu co najmniej do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Przypomnijmy, że z każdej grupy wychodzą po dwa zespoły - zwycięzca bezpośrednio do ćwierćfinału, a druga drużyna do 1/8 finału.

Tabela grupy A:

1. Jastrzębski Węgiel - 4 mecze, 12 punktów, bilans setów 12:2
  2. VfB Friedrichshafen - 3 mecze, 5 pkt, 7:5
  3. Vojvodina Nowy Sad - 3 mecze, 3 pkt, 3:7
  4. Montpellier - 4 mecze, 1 pkt, 4:12

Warto też podkreślić, że Jastrzębie to jeden z czterech niepokonanych zespołów w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Oprócz niego są to jeszcze: Lube Civitanova, Trentino oraz Perugia.