Niebywała akcja w USA. Libero wpadła na stół i skradła całe show [WIDEO]

W Stanach Zjednoczonych trwają uniwersyteckie rozgrywki w siatkówce kobiet. W jednym ze spotkań pierwszej rundy ogromną wolą walki wykazała się libero drużyny z Houston. Poświęcenie Kate Georgiades przyniosło punkt zespołowi.

Uniwersyteckie rozgrywki siatkarskie w Stanach Zjednoczonych często stanowią początki kariery późniejszych wielkich gwiazd reprezentacji. Tegoroczna rywalizacja organizowana przez Narodowe Stowarzyszenie Sportów Akademickich właśnie wkracza w decydującą fazę. Jedna z akcji w meczu drużyn z Houston i Dakoty Południowej wprawiła kibiców w ogromny zachwyt. Szczególnie za sprawą walecznej postawy libero pierwszej z ekip.

Zobacz wideo Tak Ochoa oszukał Lewandowskiego. "Nie każdy to zauważył"

Libero bohaterką meczu rozgrywek uniwersyteckich w USA. Poświęcenie godne wielkich mistrzów

Zespoły spotkały się w pierwszej rundzie rozgrywek. Mecz ten od samego początku był bardzo zacięty, a do wyłonienia zwyciężczyń potrzebna była piąta partia. W decydującym secie drużyny rozegrały emocjonującą, prawie 45-sekundową wymianę, w której główną rolę odegrała Kate Georgiades. Libero Houston wykazała się ogromną wolą walki i w pewnym momencie z impetem wleciała w stoły poza boiskiem, aby utrzymać piłkę w grze. Udało jej się tego dokonać, po czym szybko wróciła na parkiet, a dodatkowo drużyna zapisała tę akcję na swoją korzyść. Zespół z Houston wygrał również tę partię 15:11, a całe spotkanie 3:2.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

W drugiej rundzie zawodniczki z Houston także potrzebowały pięciu setów, aby cieszyć się ze zwycięstwa nad drużyną z Auburn. W czwartek czeka je starcie 1/8 finału, w którym ich rywalkami będzie najwyższej rozstawiony zespół z uniwersytetu ze Stanford. Zwyciężczynie tego meczu zmierzą się z wygranymi meczu pomiędzy drużynami z San Diego i Kentucky.

Łukasz Wiśniewski z Jastrzębskiego WęglaDramat wicemistrzów Polski. Kluczowy zawodnik nie zagra do końca sezonu

Więcej o: