Oficjalnie: Turniej finałowy Ligi Narodów w Polsce

Polska zorganizuje kolejny siatkarski turniej - taką decyzję we wtorek 6 grudnia ogłosiło FIVB. W lipcu 2023 roku w Gdańsku zostanie rozegrany turniej finałowy Ligi Narodów siatkarzy. Impreza odbędzie się w dniach 19-23 lipca 2023.

Polska niemal co roku jest organizatorem wielkich światowych imprez. Po tegorocznych mistrzostwach świata pań i panów, przyszedł czas na kolejny turniej. Tym razem Polska będzie gospodarzem finałów Ligi Narodów - drugi raz w historii odbędzie się to w gdańskiej Ergo Arenie. Wcześniej Trójmiasto gościło najlepszych siatkarzy w 2012 roku (wówczas impreza nazywała się jeszcze Ligą Światową).

Zobacz wideo Kibicu, piłkarze reprezentacji mają cię w dupie. Mocne kulisy

Oficjalnie: Gdańsk gospodarzem finału Ligi Narodów 2023

Informację o organizacji turnieju finałowego Ligi Narodów w 2023 roku przekazał we wtorek popołudniu Polski Związek Piłki Siatkowej za pośrednictwem mediów społecznościowych. "I to jest prawdziwy prezent Mikołajkowy! Już w lipcu zapraszamy do Gdańska na Finały Siatkarskiej Ligi Narodów Mężczyzn!" - czytamy na Twitterze.

Wilfredo LeonLeon zagrał tak, że brakuje słów. Gorzej z Semeniukiem. Perugia rozpędzona

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Turniej odbędzie się w dniach od 19 do 23 lipca 2023 roku w Ergo Arenie. Wcześniej siatkarze będą rywalizować w fazie grupowej, której gospodarzami będą: Ottawa (Kanada), Nagoja (Japonia), Rotterdam (Holandia), Orlean (Francja), Anaheim (USA) oraz Pasay City (Filipiny). Polska wystąpi w Nagoji (6-9 czerwca), Rotterdamie (20-25 czerwca) oraz w Pasay City (4-9 lipca). 

Każda z drużyn w ramach rozgrywek grupowych rozegra po 12 spotkań. Do turnieju finałowego awansuje osiem najlepszych zespołów. Polska ma zagwarantowany udział w gdańskim turnieju, jako gospodarz.

Nikola GrbićZnany terminarz Polaków na przyszłoroczne ME siatkarzy. "To jedna z najłatwiejszych grup"

Dla Ergo Areny będzie to kolejny międzynarodowy turniej organizowany w ostatnich latach. We wrześniu i październiku odbywały się tam mecze mistrzostw świata kobiet, a wcześniej rywalizowano też m.in. w fazie grupowej Ligi Narodów czy mistrzostwach Europy.

Więcej o: