16 listopada w Neapolu odbyło się losowanie grup mistrzostw świata w siatkówce, które odbędą się w dniach 28 sierpnia - 16 września 2023 roku we Włoszech, Bułgarii, Izraelu i Macedonii Północnej. Reprezentacja Polski zagra w grupie C z Macedonią Północną, Czarnogórą, Holandią, Czechami oraz Danią. Najgroźniejszymi rywalami kadry prowadzonej przez Nikolę Grbicia będą Holendrzy z Nimirem Abdel-Azizem w składzie. "To jedna z najłatwiejszych grup na wielkich imprezach w ostatnich latach" - uważa Jakub Balcerski, dziennikarz Sport.pl.
Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej (CEV) opublikowała terminarz przyszłorocznych mistrzostw świata mężczyzn. Reprezentacja Polski rozegra wszystkie mecze grupowe w Skopje i zacznie rywalizację 31 sierpnia od meczu z Czechami. Dzień później kadra prowadzona przez Nikolę Grbicia zagra przeciwko Holandii. Później wicemistrzowie świata zagrają z Macedonią Północną (3 września), Danią (5 września) oraz Czarnogórą (6 września). Awans wywalczą cztery najlepsze zespoły ze wszystkich grup.
Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl
W przypadku awansu do fazy pucharowej kadra prowadzona przez Nikolę Grbicia zagra mecze 1/8 i 1/4 finału w Bari. W przypadku wygrania grupy Polska zagra z czwartym zespołem z grupy A, czyli z Włochami, Szwajcarią, Serbią, Niemcami, Belgią lub Estonią. W ćwierćfinale rywalem Polaków będzie zwycięzca meczu A2 - C3. Kluczowe spotkania mistrzostw Europy będą rozegrane w Bolonii - półfinały 14 września, a mecz o trzecie miejsce i finał - dwa dni później.
Złotego medalu mistrzostw Europy będzie bronić reprezentacja Włoch, która w 2021 roku wygrała 3:2 ze Słowenią. W tamtym turnieju polska kadra wówczas prowadzona przez Vitala Heynena wygrała 3:0 z Serbią i zdobyła brązowe medale.