25:4! Niewiarygodny wynik w secie. Polska gromi rywala w MEW

25:4 - takim wynikiem zakończył się drugi set w meczu reprezentacji Polski do lat 17 z Azerbejdżanem podcza mistrzostw Europy Wschodniej w siatkówce mężczyzn. Cały mecz zakończył się efektowną wygraną Polaków - 3:0 (25:9, 25:4, 25:8).

Mistrzostwa Europy Wschodniej U-17 w siatkówce odbywają się w tym roku w gruzińskim Gori (2-6 grudnia 2022). Bierze w nich udział sześć drużyn, oprócz Polski i Azerbejdżanu są to: Łotwa, Ukraina, Estonia oraz Gruzja. Zwycięzca turnieju wywalczy bezpośredni awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Polacy bardzo dobrze zaczęli rywalizację w Gruzji.

Reprezentacja Polski do lat 17 lepsza od Azerbejdżanu. Kapitalny drugi set

Pierwszym rywalem siatkarzy trenera Artura Łozy byli reprezentanci Azerbejdżanu. Polacy nie dali im zbyt dużych szans i łatwo wygrali całe spotkanie 3:0. Łatwo, bo przeciwnicy zdołali zdobyć w meczu zaledwie...21 punktów. Szczególnie efektowną wygraną zakończył się drugi set, który Polska wygrała 25:4. Pozostałe partie zakończyły się wynikami 25:9 i 25:8.

Kamil SemeniukKamil Semeniuk zachwycony zmianą klubu. "Zrobiło się bardzo gęsto"

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Biało-czerwoni mieli miażdżącą przewagę nad Azerami. Najwięcej punktów dla polskiego zespołu zdobył Marcel Kiciński, zawodnik Trefla Gdańsk. Atakujący zakończył mecz z Azerbejdżanem z dorobkiem 9 oczek. Cały zespół popisał się bardzo dobrą formą w polu serwisowym - zdobyli punktów bezpośrednio w zagrywki.

polska - turcjaSmarzek robi furorę w Brazylii. Imponujący występ i tytuł MVP

W kolejnym meczu Polacy zmierzą się z Łotwą. To spotkanie odbędzie się w sobotę 3 grudnia o 12:00.

Polska – Azerbejdżan 3:0 (25:9, 25:4, 25:8)

Skład reprezentacji Polski: Bartek Chrzanowski, Wojciech Olejniczak, Maciej Korona, Szymon Pobrotyn, Jakub Gołąbek, Krzysztof Pietruszewski, Maciej Chwalba (libero) oraz Kuba Olejniczak (libero), Igor Nurkiewicz, Maksymilian Durski, Maksymilian Łysoń, Oskar Trawka, Marcel Kiciński, Filip Falkowski