Smarzek robi furorę w Brazylii. Imponujący występ i tytuł MVP

Reprezentantka Polski w siatkówce kobiet Malwina Smarzek-Godek zdobyła MVP meczu w brazylijskiej Superlidze. Polka wykręciła niesamowite liczby na parkiecie, zdobyła 18 punktów i to przy bardzo wysokiej skuteczności.

Malwina Smarzek-Godek miała bardzo intensywny rok. W trakcie niespełna dwunastu miesięcy aż trzy razy zmieniała barwy klubowe. Sezon rozpoczęła w zespole Lokomotiwu Kalingrad, ale wskutek sytuacji zbrojnej na terenie Rosji była zmuszona do przenosin. Polka wybrała Developres Rzeszów. Przygoda w województwie podkarpackim nie trwała jednak długo. Po zaledwie pięciu meczach musiała szukać sobie nowego klubu. Zakończenie współpracy z rzeszowskim klubem postawiło Smarzek-Godek w trudnej sytuacji. Ostatecznie zawodniczka przeniosła się do Brazylii, gdzie na początku listopada zadebiutowała w Osasco Voleibol Clube.

Zobacz wideo Najgorszy start Zaksy od ośmiu lat. "Odszedł od nas najlepszy siatkarz świata"

Malwina Smarzek-Godek MVP meczu

We wtorek, 29 listopada brazylijskie Osasco podejmowało na wyjeździe Abel Moda Volei. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem drużyny gości 3:0 (25:13, 25:16, 25:22). MVP tego meczu została Smarzek-Godek, która w pojedynkę zdominowała parkiet i zdobyła aż 18 punktów. Przyjmująca skończyła 13 z 23 ataków, co daje 57 proc. skuteczności. Dorzuciła też trzy asy serwisowe oraz dwa punktowe bloki.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Osasco w czołówce tabeli

Zespół reprezentantki Polski przyzwoicie radzi sobie na początku obecnego sezonu. Pięciokrotne mistrzynie Brazylii w sześciu meczach zdobyły 13 punktów i zajmują trzecie miejsce w tabeli brazylijskiej Superligi. Następne spotkanie rozegrają w piątek, 4 grudnia, a rywalkami będą zawodniczki Praia Clube.

Największy sukces w historii klubu założonego w 1993 roku to rok 2012, kiedy Osasco zdobyło w Katarze puchar klubowych mistrzostw świata FIVB. W tym samym roku zespół zdobył również tytuł mistrza kraju.

Więcej o: