Klub PlusLigi bez trenera. "Został odsunięty". Siódma porażka i koniec

Włoch Roberto Santilli nie będzie dłużej trenerem Projektu Warszawa. Klub w poniedziałek poinformował o odsunięciu go od prowadzenia drużyny po siedmiu porażkach w tym sezonie.

Pięć zwycięstw - trzy po 3:0 i po jednym 3:1 i 3:2, a także siedem porażek - pięć w wymiarze 1:3 i dwie 0:3 - tak wygląda bilans Roberto Santilliego jako trenera Projektu Warszawa, którym był od połowy maja tego roku. Jego okres w klubie nie potrwał jednak nawet pół roku.

Zobacz wideo PlusLiga. "To na pewno mamy do poprawienia". Mateusz Bieniek po meczu PGE Skra Bełchatów - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Projekt Warszawa bez trenera. "Santilli został odsunięty"

Bo właśnie dobiegł końca. "Zarząd Projektu Warszawa Sp. z o.o. informuje, że z dniem 28 listopada 2022 roku trener Roberto Santilli został odsunięty od prowadzenia pierwszego zespołu. Funkcję pierwszego szkoleniowca stołecznej drużyny będzie pełnił dotychczasowy drugi trener – Piotr Graban" - poinformował klub w oficjalnym komunikacie.

Co jest powodem takiej decyzji? "Decyzja Zarządu o odsunięciu trenera Roberto Santilliego od prowadzenia pierwszego zespołu Projektu Warszawa została podyktowana niesatysfakcjonującymi wynikami sportowymi w dotychczasowych spotkaniach. Trener Santilli pozostaje do dyspozycji klubu" - czytamy dalej w komunikacie.

To trzecie zwolnienie w PlusLidze w tym sezonie - wcześniej pracę w Cerradzie Czarnych Radom skończył Jacek Nawrocki, a z BBT-sem Bielsko Biała pożegnał się holenderski szkoleniowiec Harry Brokking.

Graban poprowadzi Projekt od meczu z beniaminkiem

Dla klubu z Warszawy to druga zmiana w ciągu kilku miesięcy - przed Santillim z klubem pożegnał się pracujący tam od 2019 roku Andrea Anastasi, obecnie trener Sir Safety Perugii. Gdy zapadła jednak decyzja, że odejdzie z klubu, wcale nie miał jeszcze na oku oferty od włoskiego giganta, a polskiego klubu. Miał pracować w Treflu Gdańsk, gdzie obecnie trenerem jest Igor Juricić. Santilli odchodzi z polskiego klubu już piąty raz - do tej pory dwa razy opuszczał Jastrzębski Węgiel, raz MKS Będzin i raz Indykpol AZS Olsztyn.

Od meczu z BBT-sem Bielsko Biała w piątek, 2 grudnia Projekt poprowadzi Piotr Graban, do tej pory asystent Santilliego i wcześniej przez wiele lat Anastasiego. Sam prowadził kluby siatkówki kobiecej, Gedanię Gdańsk czy Atom Trefl Sopot, a także IBB Polonię Londyn. Tam już w pierwszym sezonie został mistrzem Anglii, zdobył krajowy puchar i doszedł do 1/8 finału w Pucharze Challenge. Nie wiadomo jeszcze, czy będzie następcą Santilliego na kolejne miesiące.

A co dalej? Nie Grbić, nie Gardini. Nie ma wielu wolnych nazwisk

Jeśli nie Graban, to wolnych trenerów obecnie jest jednak niewielu. W Projekcie nie będzie pracował trener reprezentacji Polski, Nikola Grbić. Odkąd został szkoleniowcem kadry w Polskim Związku Piłki Siatkowej nie zmieniło się zdanie, że nie ma zgody na łączenie funkcji trenera w PlusLidze i reprezentacji. Do tego jego agent, Georges Matijasević, jak i sam Grbić, zapewniali Sport.pl, że Serb nie ma teraz chęci obejmowania klubu. Chce odpocząć i zająć się w pełni kadrą. Z pozostałych sporych nazwisk wolni pozostają choćby Andrea Gardini, czy Gheorghe Cretu. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.