Drużyna Semeniuka i Leona miażdży w hicie i w całej lidze. Polacy błyszczą

Kamil Semeniuk i Wilfredo Leon mają za sobą kolejne świetne spotkanie na parkietach włoskiej ligi. Sir Safety Perugia odniosła w czwartek dziewiąte zwycięstwo w sezonie, a reprezentanci Polski zdobyli łącznie 21 punktów.

Rywalizacja w siatkarskich rozgrywkach ligowych nabiera rozpędu. Na parkietach we Włoszech rządzi jak dotąd Sir Safety Perugia. Drużyna po 9. kolejkach pozostaje niepokonana, a w rozegranych spotkaniach straciła jedynie pięć setów. Spory wkład w dominację zespołu mają gwiazdy reprezentacji Polski, Kamil Semeniuk i Wilfredo Leon.

Zobacz wideo Spełniła się przepowiednia Brzęczka. "Świat nam zazdrości"

Polacy nieustannie zachwycają we włoskiej lidze. Semeniuk i Leon kreatorami kolejnego zwycięstwa Perugii 

W czwartkowym spotkaniu 9. kolejki Perugia mierzyła się z drużyną z Modeny. Choć rywale plasują się na 5. miejscu w ligowej tabeli, liderzy szybko pokazali, że będzie to jednostronny mecz. Zawodnicy Andrei Anastasiego od razu narzucili mocne tempo i zaczęli budować przewagę, co pozwoliło im wygrać pierwszą partię do 17. W drugim secie faworyci oddali rywalom o jeden punkt mniej. Najwięcej walki przyniosła trzecia odsłona, a pod koniec partii siatkarze z Monzy wyszli nawet na remis 19:19. Ostatnie akcje tego meczu były ponownie popisem Perugii, która wygrała cztery ostatnie piłki i odniosła pewne zwycięstwo 3:0 (25:17, 25:16, 25:20).

Skra BełchatówPrzegrywali 8:12, by wygrać 25:14. Niewiarygodna seria Skry Bełchatów

Świetne zawody po raz kolejny rozegrali reprezentanci Polski. Wilfredo Leon zdobył 11 punktów. Choć skończył jedynie 5 ataków, rewelacyjnie spisał się na siatce, notując aż 5 punktowych bloków. Dodatkowo posłał jednego asa serwisowego. Kamil Semeniuk zapisał na swoim koncie 10 punktów, dokładając do skutecznych ataków jeden punktowy blok.

Dominacja Perugii we włoskiej lidze jest niepodważalna. Siatkarze Anastasiego prowadzą w tabeli z dorobkiem 27 punktów. To daje im przewagę aż 11 punktów nad drugim Trentino (16 pkt). Podium uzupełnia Verona (14 punktów), która dziewiąte spotkanie ligowe rozegra w sobotę. 

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla podczas meczu Ligi MistrzówDominator PlusLigi nadal nie do zatrzymania. "To on ciągnie ten wózek"

Więcej o: