Gwiazdor zwierza się Rosjanom z czasów gry w Polsce. "Oszukiwał mnie i innych"

- Menedżer ZAKSY oszukiwał mnie i innych obcokrajowców przez trzy czy cztery sezony, a my nawet nie zauważyliśmy - powiedział Sam Deroo w wywiadzie dla rosyjskiego portalu BO Sport. Pracownik klubu miał opłacać podatki za zawodników, ale pieniądze zamiast do urzędu skarbowego trafiały do jego kieszeni.

W trakcie kariery Sam Deroo przez kilka sezonów występował w polskich klubach. W latach 2015-2019 grał w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, z którą zdobył trzy mistrzostwa Polski oraz dwa krajowe puchary. W rozgrywkach 2021/22 reprezentował Asseco Resovię Rzeszów, skąd odszedł do Zenita Kazań, gdzie gra do dziś.

Zobacz wideo Najgorszy start Zaksy od ośmiu lat. "Odszedł od nas najlepszy siatkarz świata"

Deroo został oszukany za czasów gry w ZAKSIE. "Bardzo frustrujące"

Za czasów gry w Polsce reprezentant Belgii padł ofiarą oszustwa ze strony jednego z pracowników klubu, o czym opowiedział w rozmowie z rosyjskim portalem BO Sport. - Menedżer ZAKSY oszukiwał mnie i innych obcokrajowców przez trzy czy cztery sezony, a my nawet nie zauważyliśmy. To długa historia. W skrócie chodziło o to, że dostaliśmy pieniądze z klubu i on miał za nas płacić podatki, ale zamiast tego zagarniał je dla siebie - powiedział.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Po kilku latach sprawa wyszła na jaw. - Musieliśmy zapłacić zaległe podatki. To było bardzo frustrujące. Mogłem wszystko sprawdzić, ale za bardzo ufałem ludziom, myślałem, że zrobią to, co im kazano. To było głupie z mojej strony, uznaję to za cenną lekcję - dodał.

Deroo nie ma wyłącznie negatywnych wspomnień z pobytu w Polsce. Jego zdaniem atmosfera na tutejszych meczach siatkarskich jest niepodrabialna. - Podziwiam, jak w Rosji i w Polsce ludzie gromadzą się podczas dużych wydarzeń sportowych. Na meczach siatkarskich w Polsce kibice wypełniają 12-tysięczną halę i śpiewają hymn narodowy a cappella. Nie widziałem czegoś takiego w Belgii, takie podejście jest imponujące - stwierdził.

W trakcie pięciu sezonów w polskiej lidze Deroo rozegrał 134 spotkania. Zdobył w nich 1837 punktów, z czego 110 zagrywką oraz 184 blokiem.

Więcej o: