Polska rządzi w Lidze Mistrzów. 9:2 i trzy pewne zwycięstwa

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle pokonali 3:0 (25:17, 25:22, 25:21) Descopan VT Menen w meczu 2. kolejki Ligi Mistrzów. Było to drugie zwycięstwo kędzierzynian w tegorocznych rozgrywkach.

W środę 16 listopada polskie drużyny rozegrały kolejne spotkania w siatkarskiej Lidze Mistrzów. Kolejne zwycięstwa zanotowały zespoły z Jastrzębia i Zawiercia. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla pokonali 3:1 mistrzów Francji z Montpellier, a Warta Zawiercie wygrała 3:1 z najlepszą drużyną Bułgarii Hebarem Pazardzhik.

ZAKSA z pewnym zwycięstwem w Lidze Mistrzów. Trzy sety i pokaz dobrej gry mistrzów Polski

Ostatnim polskim akcentem było spotkanie broniącej tytułu najlepszej drużyny Europy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Rywalem zawodników Tuomasa Sammelvuo był aktualny wicemistrz Belgii, Decospan VT Menen. Mistrzowie Polski szybko wysforowali się na prowadzenie i z każdą kolejną akcją zaznaczali swoją przewagę na parkiecie. Pozwoliło im to pewnie wygrać pierwszą partię 25:17.

Przez większość drugiej odsłony na prowadzeniu utrzymywali się siatkarze Descopanu. Dopiero w środkowej fazie seta siatkarze ZAKSY wrócili do gry z poprzedniej partii, a między innymi trzy asy serwisowe pozwoliły im odskoczyć na trzy punkty. Taka sama różnica utrzymała się również na koniec seta (25:22).

Trzecia odsłona od początku była bardzo wyrównana, a przewaga którejś z drużyn szybko była niwelowana. Kędzierzynianie weszli na wyższy poziom ponownie w środkowej fazie, budując 3-punktową przewagę. Od tego momentu mistrzowie Polski pewnie kroczyli w kierunku zwycięstwa, wygrywając partię 25:21, a całe spotkanie 3:0.

Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla zdobyli w ataku łącznie 51 punktów. Faworyci górowali nad rywalami zza linii serwisowej, posyłając 4 asy serwisowe przy dwóch punktowych zagrywkach wicemistrzów Belgii. Zawodnicy Descopanu popisali się większą ilością punktowych bloków (10-6), popełniając przy okazji mniej błędów własnych (10-16).

Było to drugie zwycięstwo ZAKSY w tegorocznych rozgrywkach. Pozwoliło to mistrzom Polski utrzymać drugie miejsce w grupie D i zwiększyć dorobek do 6 punktów. Tyle samo punktów ma na koncie prowadzące Trentino, z którym kędzierzynianie zmierzą się we wtorek 29 listopada w ramach 3. kolejki. Stawką tego meczu będzie więc nie tylko kolejne zwycięstwo, ale pozycja samodzielnego lidera grupy.