Polski dzień w Lidze Mistrzów. Aż trzy mecze. Gdzie i kiedy oglądać? [TRANSMISJA TV, STREAM ONLINE]

Środa 16 listopada będzie obfitować w kolejne spotkania polskich drużyn w siatkarskiej Lidze Mistrzów. O drugie zwycięstwa powalczą Jastrzębski Węgiel, ZAKSA Kędzierzyn Koźle i Aluron Warta Zawiercie. Gdzie i kiedy oglądać te mecze? Transmisja TV, stream online.

Polscy kibice czekają z pewnością na ostatni test polskich piłkarzy przed mundialem w Katarze i wieczorny mecz z Chile. Fani siatkówki również nie mogą narzekać, bona parkiety Ligi Mistrzów powrócą trzy polskie kluby. Jastrzębski Węgiel, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Aluron Warta Zawiercie powalczą o kolejne zwycięstwa w najważniejszych europejskich rozgrywkach.

Liga Mistrzów Siatkarzy. Polskie kluby wracają do rywalizacji, rywale zdecydowanie do ogrania

Na początek w meczu 2. kolejki zaprezentują się siatkarze JSW. Dominatorzy początkowej fazy sezonu powalczą o przedłużenie zwycięskiej serii zwycięstw z rzędu (na razie mają ich 13). W pierwszym spotkaniu zawodnicy Marcelo Mendeza nie dali żadnych szans Vojvodinie Nowy Sad, wygrywając w trzech setach. Teraz zdobywcy Superpucharu Polski zmierzą się z francuskim Montpellier, które na otwarcie przegrało pięciosetowy bój z Friedrichshafen. Zdecydowanymi faworytami tego starcia będą jastrzębianie, a początek meczu zaplanowano na godzinę 18:00.

O tej samej godzinie rozpocznie się również mecz Warty Zawiercie. Zawodnicy Michała Winiarskiego debiutują w tym sezonie w najważniejszych europejskich rozgrywkach i mają za sobą świetną inaugurację. Na otwarcie zawiercianie wygrali 3:1 z Halkbankiem Ankara, a rewelacyjne zawody rozegrał Uros Kovacević, zdobywając 26 punktów. W 2. kolejce trzecia siła trwającego sezonu PlusLigi zmierzy się z Hebarem Pazardzhik, który na otwarcie przegrał 2:3 z BP Volleys. Także i w tym spotkaniu należy liczyć na zwycięstwo polskiej drużyny.

Ostatnim polskim akcentem będzie drugie spotkanie mistrzów Polski z Kędzierzyna-Koźla. Siatkarze ZAKSY u progu sezonu ligowego nie prezentują najlepszej formy i na otwarcie rywalizacji w Lidze Mistrzów mieli niespodziewane problemy z drużyną z Karlowych Warów. Ostatecznie kędzierzynianie pozwolili rywalom ugrać tylko jednego seta i wygrali mecz 3:1. W kolejnym meczu zawodnicy Tuomasa Sammelvuo zmierzą się z zamykającym tabelę grupy D Decospanem VT Menen, który na otwarcie uległ w trzech setach włoskiem Trentino, zdobywając w najlepszym secie jedynie 17 punktów. Tym samym polscy kibice mogą liczyć na trzy zwycięstwa.

Polskie drużyny powalczą o kolejne zwycięstwa w Lidze Mistrzów. Gdzie oglądać te spotkania?

Kolejne starcia polskich ekip w najważniejszych europejskich rozgrywkach odbędą się w środę 16 listopada. O 18:00 Jastrzębski Węgiel rozpocznie mecz z Montpellier, a Aluron Warta Zawiercie zmierzy się z Hebarem Pazardzhik. Na 20:30 zaplanowano z kolei mecz ZAKSY Kędzierzyn Koźle z Decospanem VT Menen. Transmisje z meczów JSW i ZAKSY będzie można zobaczyć w telewizji na Polsacie Sport. Mecz Warty Zawiercie będzie można z kolei obejrzeć za pośrednictwem Polsatu Sport Extra.