Oficjalnie: Piotr Gruszka został zwolniony

Piotr Gruszka nie jest już trenerem Exactu Systems Norwid Częstochowa. Były reprezentant Polski został zwolniony po sześciu kolejkach sezonu I ligi. Obowiązki trenera przejął Leszek Hudziak.

Były atakujący reprezentacji Polski objął Norwid Częstochowa w sezonie 2021/2022. W tamtych rozgrywkach prowadzony przez niego zespół zajął 11. miejsce w tabeli i zakwalifikował się do play-offów. Po sześciu kolejkach obecnego sezonu Gruszka został zwolniony z funkcji trenera częstochowskiej drużyny.

Zobacz wideo Roman Kołtoń o upadku Złotej Piłki. "Nadróbmy to, Lewandowski zmiażdżył"

Piotr Gruszka zwolniony z Norwida Częstochowa, a klub ma już jego następcę 

- Pragniemy poinformować, iż z dniem 26 października 2022 r. obowiązki pierwszego trenera KS "Norwid" Częstochowa przestał pełnić Pan Piotr Gruszka. KS "Norwid" dziękuje trenerowi Piotrowi Gruszce za pracę na rzecz rozwoju klubu - głosi lakoniczny komunikat na oficjalnej stronie klubu, pod którym podpisał się Zarząd Klubu Sportowego "Norwid" Częstochowa.

Jednocześnie w komunikacie poinformowano, kto został nowym szkoleniowcem drużyny z Częstochowy. - Z dniem 26 października 2022 r. obowiązki pierwszego trenera pełni Pan Leszek Hudziak.

Piotr Gruszka został zwolniony po sześciu kolejkach, w których Norwid Częstochowa zanotował 3 zwycięstwa i 3 porażki z bilansem setów 13:13. W ostatnim spotkaniu Częstochowianie przegrali 0:3 z KKS Mickiewicz Kluczbork. Aktualnie Norwid zajmuje ósmą pozycję, czyli ostatnią, która gwarantuje grę w play-offach do gry o awans do PlusLigi.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Piotr Gruszka jest legendarnym polskim siatkarzem. W reprezentacji Polski występował w latach 1995-2011 i przez pewien czas był jej kapitanem. W tym czasie zaliczył 450 występów, co jest rekordowym wynikiem kadry Biało-Czerwonych. Wśród największych sukcesów trzeba wyróżnić wicemistrzostwo świata z 2006 roku i mistrzostwo Europy z 2009.

Więcej o: