To już pewne. Cios w samo serce Rosjan. Czerwone światło

Reprezentanci Rosji nie powalczą o udział w kolejnej siatkarskiej imprezie. Mowa o turnieju olimpijskim w Paryżu w 2024 roku. Zawodnicy Sbornej nie znaleźli się na liście uczestników kwalifikacji do igrzysk.

Kibice siatkówki obecnie emocjonują się rozgrywkami ligowymi. Jeszcze niedawno oczy wszystkich fanów były zwrócone na areny mistrzostw świata. Przypomnijmy, że wśród mężczyzn najlepsi okazali się Włosi, a u kobiet mistrzowski tytuł obroniły Serbki. Polacy niestety nie zdołali wywalczyć trzeciego trofeum z rzędu, ulegając w finale 1:3 Italii. Biało-czerwone zanotowały z kolei najlepszy występ od lat, awansując do ćwierćfinału.

Zobacz wideo Tyle zarabia Grbić w reprezentacji Polski. Jak wygląda jego przyszłość? [Sport.pl LIVE]

Rosjanie nie wezmą udziału w walce o przepustkę na igrzyska. Jest decyzja międzynarodowej federacji

W obu imprezach zabrakło reprezentantów Rosji. Wszystko za sprawą wykluczenia zawodników Sbornej przez międzynarodowe federacje w związku z rosyjską inwazją na Ukrainę. Sytuacja w kraju naszych zachodnich sąsiadów nadal jest ciężka, co przekłada się na przedłużanie zakazów dla sportowców z kraju agresora. 

Teraz wiadomo, że siatkarze i siatkarki z Rosji ominą kolejną wielką imprezę. Mowa o igrzyskach olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Reprezentanci tego kraju nie znaleźli się na listach uczestników kwalifikacji, opublikowanych przez FIVB. To sprawia, że przerwa zawodników Sbornej od międzynarodowej rywalizacji potrwa jeszcze przez długi czas. Przypomnijmy, że sankcje dotknęły też między innymi reprezentację piłkarzy, którzy zostali wykluczeni z walki o EURO 2024.

JW - SuperpucharPrzynoszące pecha trofeum dla Jastrzębia. Pojedynek murarzy. Emocje Hubera nie pomogły

Na opublikowanych przez FIVB listach znalazły się po 24 zespoły, które powalczą o olimpijską przepustkę. Zostały one opracowane na podstawie światowych rankingów. W obu przypadkach o awans do Paryża powalczą reprezentanci Polski. Przypomnijmy, że zawodnicy Nikoli Grbicia są liderami rankingu, a biało-czerwone, po świetnym występie w czempionacie globu, zajmują 10. lokatę. W turnieju olimpijskim weźmie udział po 12 reprezentacji, a pewni udziału są już gospodarze z Francji.

Uczestnicy turniejów kwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 roku:

  • mężczyźni - Polska, Włochy, Brazylia, Stany Zjednoczone, Japonia, Argentyna, Słowenia, Iran, Serbia, Kuba, Holandia, Turcja, Kanada, Ukraina, Niemcy, Meksyk, Tunezja, Egipt, Belgia, Czechy, Bułgaria, Finlandia, Katar, Chiny
  • kobiety - Serbia, Włochy, Brazylia, Stany Zjednoczone, Chiny, Japonia, Turcja, Dominikana, Polska, Belgia, Holandia, Niemcy, Kanada, Tajlandia, Bułgaria, Portoryko, Czechy, Kolumbia, Meksyk, Argentyna, Korea Południowa, Ukraina, Słowenia, Peru

Anastasi tłumaczy, czemu Wilfredo Leon siedzi na ławce rezerwowychAnastasi tłumaczy, czemu Wilfredo Leon siedzi na ławce rezerwowych

Więcej o: