Hołd dla Tomasza Wójtowicza. Tak upamiętnią legendę siatkówki

W poniedziałek wieczorem siatkarski świat obiegła smutna informacja o śmierci Tomasza Wójtowicza. Legendarny zawodnik zostanie upamiętniony podczas najbliższych spotkań w PlusLidze, a także w Superpucharze Polski.

Tomasz Wójtowicz w latach 1973-1984 był reprezentantem Polski, z którą w1974 roku wywalczył złoty medal podczas mistrzostw świata w Meksyku, a w 1976 roku w Montrealu złoto igrzysk olimpijskich. Jest uznawany za jednego z najwybitniejszych polskich siatkarzy w historii. Od trzech lat walczył z nowotworem. Odszedł w wieku 69 lat.

Zobacz wideo Legendarny stadion zmienia się z dnia na dzień. Jeden wielki plac budowy

Tomasz Wójtowicz zostanie upamiętniony. Jest oficjalny komunikat władz ligowych

We wtorek władze PlusLigi opublikowały komunikat dotyczący upamiętnienia zmarłego siatkarza. Będzie miało ono miejsce podczas środowego meczu o Superpuchar Polski między ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle a Jastrzębskim Węgem (26.10 o 18:00), oraz podczas najbliższej kolejki ligowej.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

"Mecz o AL-KO Superpuchar Polski, jak i wszystkie spotkania najbliższych kolejek rozgrywek Polskiej Ligi Siatkówki (PLS) poprzedzi minuta ciszy upamiętniająca wspaniałego człowieka, wybitnego sportowca, naszą Legendę - mistrza świata i mistrza olimpijskiego Tomasza Wójtowicza" - czytamy w komunikacie na stronie Polskiej Ligi Siatkówki.

- Honor, jaki mnie dziś spotyka, jest porównywalny tylko do zdobycia olimpijskiego złota, które jest ukoronowaniem sportowej kariery - mówił we wrześniu podczas uroczystości nadania honorowego obywatelstwa Tomasz Wójtowicz. Tytuł otrzymał podczas wyjątkowej uroczystości zorganizowanej w Trybunale Koronnym. Przyglądały się jej nie tylko władze miasta i samorządowcy, ale też działacze sportowi, siatkarze oraz najbliżsi 67-latka. Wójtowicz zaskoczył Boska reakcją po triumfie w IO. "To był brylant"

Ponadto siatkarze pojawią się na rozgrzewkach w specjalnie dedykowanych koszulkach, a podczas meczu o Superpuchar na trybunach pojawi się specjalna sektorówka poświęcona zmarłemu. 

Anastasi o Wójtowiczu Andrea Anastasi złożył hołd Tomaszowi Wójtowiczowi. Poruszające słowa

Kondolencje rodzinie Tomasza Wójtowicza złożył też prezes Polskiej Ligi Siatkówki, Artur Popko. - Pragnę złożyć najserdeczniejsze kondolencje całej Rodzinie, wszystkim Bliskim. To ogromna strata dla światowej siatkówki, bo odszedł nie tylko wybitny, niepowtarzalny gracz, lecz przede wszystkim wspaniały człowiek - powiedział. 

Więcej o: