Największy z wielkich polskiej siatkówki potrzebuje pomocy. "Najważniejszy set"

Tomasz Wójtowicz, były siatkarz i złoty medalista olimpijski z Montrealu w 1976 roku walczy z rakiem trzustki. Jeden z najlepszych zawodników w historii polskiej siatkówki potrzebuje finansowego wsparcia w leczeniu i rehabilitacji.

Na portalu zrzutka.pl pojawiła się zbiórka pieniędzy na pomoc w leczeniu choroby oraz rehabilitacjach byłego sportowca. 69-latek potrzebuje pomocy kibiców, by wrócić do sprawności.

Zobacz wideo Woda zamiast piwa i ulubione steki. Co Gamrot robił w Disneylandzie?

"Najważniejszy set Tomasza Wójtowicza". Mistrz potrzebuje wsparcia

Tomasz Wójtowicz siatkarską karierę rozpoczynał w MKS AZS Lublin w 1968 roku. Cztery lata później trafił do Avii Świdnik, z która w 1976 roku zdobył brązowy medal mistrzostw Polski. Następnie jako zawodnik Legii Warszawa zdobywał mistrzostwo Polski w 1983 roku. Ponadto w reprezentacji narodowej w latach 1973-1984 zagrał aż 325 meczów. Z kadrą zdobywał złoty medal Igrzysk Olimpijskich w Montrealu w 1976 roku oraz czterokrotnie był wicemistrzem Europy w Belgradzie (1975), Helsinkach, (1977), Paryżu (1979) i Berlinie (1983).

W czerwcu z Tomaszem Wójtowiczem rozmawiał nasz dziennikarz Łukasz Jachimiak w cyklu "nieDawny Mistrz". Były siatkarz opowiadał o swojej karierze oraz zdiagnozowanym w 2019 roku raku trzustki.

Dziś Wójtowicz zmagający się z chorobą potrzebuje wsparcia kibiców, by powrócić do sprawności sprzed lat. Na portalu zrzutka.pl pojawiła się zbiórka pieniędzy nazwana "Najważniejszy set Tomasza Wójtowicza". Na portalu czytamy: "Zrzutka prowadzona jest przez Fundację Rozwoju Lubelskiej Siatkówki im. Tomasza Wójtowicza przy pełnej akceptacji Pana Tomasza i Jego najbliższych. Przez lata swoją grą zachwycał fanów siatkówki w każdym zakątku globu, a dziś potrzebuje Twojego wsparcia w najtrudniejszym meczu swojego życia, w którym przeciwnikiem jest nowotwór. Fundusze pozyskane dzięki prowadzeniu akcji, przeznaczone zostaną w całości na leczenie i rehabilitację największego z wielkich: Tomasza Wójtowicza."

Chętni do wsparcia zbiórki na rzecz pomocy Tomaszowi Wójtowiczowi, mogą wesprzeć ją na stronie zrzutka.pl oraz pod linkiem: https://zrzutka.pl/gs253k.

Tomasz Wójtowicz, urodzony w 1953 roku, do swoich największych sukcesów może zaliczyć:

  • złoty medal igrzysk olimpijskich Montreal 1976
  • złoty medal MŚ Meksyk 1974
  • cztery srebrne medale ME
  • Puchar Europy 1985 z Santalem Parma
  • obecność w gronie 8 najlepszych siatkarzy świata XX wieku w oficjalnym plebiscycie FlVB
Więcej o: